Arkasında hiçbir delil bırakmadan kaçtı

Arkasında hiçbir delil bırakmadan kaçtı

Vahşice öldürülen Münevver Karabulut'un amcası Hüseyin Karabulut, cinayetin üzerinden bir hafta geçmesine karşın Cem Garipoğlu'nun bulunamamasına tepki gösterdi.

Öldürülen Münevver Karabulut'un amcası Hüseyin Karabulut, katil zanlısı Cem'in yakalanamamasına çok üzüldüklerini belirterek 'Aile Cem'i kaçırıyor. Ancak biz Türk polisine güveniyoruz ve kısa sürede yakalanacağına inanıyoruz. Tüm gerçekler Cem yakalandıktan sonra ortaya çıkacak' diye konuştu. Amca Karabulut, Cem Garipoğlu'nun Moskova'ya kaçmasından şüphe ettiklerini de söyleyerek 'Yakınları orada iş yapıyormuş. İlk aklımıza gelen yer Moskova. Çocuklarını kaçırdılar, ama serbestler buna aklımız ermiyor. Hukuka güveniyoruz' dedi. Münevver Karabulut cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan Cem G.'nin annesi Tülay ve babası Mehmet Nida Garipoğlu hafta sonu çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
SAVCI VE AİLE İTİRAZ ETTİ

Garipoğlu ailesinin serbest kalmasıyla büyük bir şok yaşadıklarını anlatan Hüseyin Karabulut, 'Polis bile şaşırdı. 'Hiç beklemiyorduk' dediler. Biz delil durumuna göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na mahkemenin kararına itiraz ediyoruz. Suçlular cezalarını çekmeli' dedi. Amca Hüseyin Karabulut, savcılığa gittiklerinde soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşan Yılmaz'ın, kendilerinden önce mahkemenin kararına ittiraz ettiğini öğrendiklerini söyledi.

TIRTIKLI BIÇAK

Yeğenini en son kendisinin gördüğünü belirten amca Hüseyin Karabulut 'Söylenildiği gibi yeğenimin boynu kırılmamış. Testere kullanılmamış. Testere gibi bir bıçakla boynu kesilmiş. Tırtıklı bıçak kullanılmış. Bu kadar vahşet görülmemiştir. Ellerini de telle bağlamışlar. Ellerindeki tel izleri aklımdan çıkmıyor' dedi.


O şimdi bir melek

Münevver Karabulut için Facebook'ta arkadaşlarının açtığı sayfada üyelerin sayısı her geçen gün daha da artıyor.

Münevver'i 'Melek' diye tanımlayan arkadaşları, onun resmine melek kanatları koydu. Biricik arkadaşlarına olan özlemlerini Facebook'ta yazıya döken arkadaşları, onu gökyüzüne uçan bir melek diye tanımlıyor. 'Katilin bir an önce bulunması için' çağrılarını yineleyen arkadaşları, sitemlerini de yine bu siteden duyurmaya çalışıyor. Münevver Karabulut için açılan sayfaya şimdiye kadar 7 binin üzerinde kişi girerek, vahşi cinayete kurban giden arkadaşlarının anılarına sahip çıkıyor. Katili linç etmek isteyen de, Münevver Karabalut'a olan sevgilerini anlatanlar da bu cinayete öfkelerini yine internetten yapıyor. Tartışma panosunda ise, 'Araştıralım hep beraber', 'Münevver Karabulut'a içinizden gelen şiirleri yazalım', gibi gruplar oluşturuldu. Münevver Karabulut'un cenazesinden görüntülerin de olduğu Facebook'ta, Karabulut'u tanımayan çok sayıda kişinin yorumlar yaparak çeşitli fikirler sunması da dikkat çekiyor