Farklı bir laiklik eleştirisi

Farklı bir laiklik eleştirisi

Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Ahmet Sipahi, ''Son iki yüz yıldır laik sistem gibi düzenlerle insanların sonsuzluk alemi ile ilişkisi kesilmiştir'' dedi.

Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Ahmet Sipahi, yaptığı yazılı açıklamada, ''Son iki yüz yıldır, insanın manevi tarafı hiç kale alınmayarak yalnız maddi sistem, laik sistem gibi uydurma düzenlerle insanların sonsuzluk alemi ile ilişkisi kesilmiştir. Üzülerek ve aynı zamanda müjde ile söylemek isterim ki bu uydurma düzenlerin sonu gelmiş, yeniden insanın yaratılış fıtratına uygun bir sistemin ve düzenin kurulması zamanı gelmiştir. Üzüntüm bu son iki yüz yıl içinde milyarlarca canın yanmış olmasıdır'' görüşlerini savundu.

Sipahi, ''Türkiye'de uygulanan düzenin bir fesat mantığı'' olduğunu da ileri sürdü.

Ahmet Sipahi, dünyanın çok az bir azınlık için yaşanacak yer olduğunu ve diğer tüm insanların bu azınlığa hizmet ettiğini iddia etti.

Yeniden insan merkezli ve onun manevi ve ruhsal ihtiyaçlarının merkezde olduğu bir düzen kurulmasının zamanı geldiğini öne süren Sipahi, tüm vatandaşların geriye bakarak, neler kazandıklarını, neler kaybettiklerini gözden geçirmelerini istedi.

Sipahi,şunları kaydetti:

''Temel ihtiyaçlar, istikbalimiz ve halimiz noktasında ne duruma gelmiştir. Özlediğimiz ve hedeflediğimiz yaşayışımıza kavuşmamız için önümüze düşüreceğimiz hem kişiler iyi olmalı, hem de gayesi ve istikameti doğru olmalıdır.''

AA


Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 479 defa okunmuştur