Fatih'te 3 katlı bina çöktü

Fatih'te 3 katlı bina çöktü

Fatih'te içinde 1 kişinin yaşadığı belirtilen 3 katlı bina çöktü. Binanın üst katında yaşayan kişinin akibet bilinmiyor. Paniğe kapılan çevre bina sakinleri de tedirinlik yaşıyor...

Diğer binaların da çökme tehlikesiyle karşı karşıya olması vatandaşları tedirgin etti. Çöken binanın çevresindeki binalarda yaşayanlar evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Fatih Vodina Caddesi üzerinde bulunan 3 katlı bina saat 04.30 sıralarında çöktü. Binanın en üst katında İtalyan asıllı bir kişinin yaşadığı belirtildi. Olaydan sonra çevre binalarda yaşayan vatandaşlar evlerini terk etmek zorunda kaldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Çöken binanın bitişiğindeki binalarda yaşayan vatandaşlar korku içinde gözyaşlarına boğuldu.

Vatandaşlar, binanın tehlike arz ettiğini ancak daha önce önlem alınmadığını belirterek, "Büyük bir gürültüyle çöktü. Evlerimizi terk etmek zorunda kaldık. Diğer binaların da çökme tehlikesi var." diye konuştu. İtfaiyenin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.