Fatih Tekke'den Terim'e O ARKADAŞ itirazı

Fatih Tekke'den Terim'e O ARKADAŞ itirazı

Trabzonspor'un gündemden düşmeyen eski futbolcusu Fatih Tekke milli takım eski sorumlusu Fatih Terim'e açtı ağızını yumdu gözünü. Tekke, kendisi için 'o arkadaş' diyen Terim'e bakın neler dedi.

 

Fatih Terim'in bir basın toplantısında kendisi için sarfettiği "O arkadaş" ifadesini yakışıksız bulan Zenitli futbolcu ilginç açıklamalarda bulundu:

“Aslında geçmiş hakkında konuşmak istemiyorum. Benim bu konudaki görüşlerim belli, değişen birşey yok. Daha önce de söylediğim gibi benim neden milli takıma alınmadığımı bana değil Fatih Terim’e sorun. Fatih Terim, A Milli Takım’ın başındayken bir basın toplantısında benim için ismimi vermek yerine ‘O arkadaş’ ifadesini kullanmıştı. Kimse bana ‘O arkadaş’ diyemez. Herşeyden önce ben Fatih hocanın arkadaşı değilim, olamam. Bir futbolcu hocasına baba olarak, bakar. Aynı şekilde hocasının da onu bir evladı olarak görmesi gerekir. Bu benim içimde bir uktedir. Rus Ligi’nde oynamaktan dolayı milli takım konusunda gözardı edilmiş olabileceğimi sanmıyorum. Çünkü Türkiye’de Trabzonspor forması altında da gayet başarılı maçlar çıkarıp, goller attığım zaman da aynı şekilde milli takıma alınmıyordum.”

(Milliyet)