Fethullah Gülen PKK'yı rahatsız etti !

Fethullah Gülen PKK'yı rahatsız etti !

PKK yöneticisi Murat Karayılan'ın açıklamaları PKK'nın Gülen cemaatinden rahatsızlığını ortaya koydu

PKK, Fethullah Gülen ve cemaatinden rahatsız." Bu iddianın temelinde ise PKK'nın Kandil'deki yöneticisi Murat Karayılan'ın açıklamaları var. Karayılan'a göre, Gülen Cemaati devletin içinde yeni bir örgütlenme yaratıyor. O örgütlenmenin adı ise Ötügen...

Milliyet gazetesi yazarı Hasan Cemal'e konuşan Murat Karayılan Kandil'den Türkiye'ye mesajlar vermeyi sürdürüyor.

Karayılan, Gülen cemaatinin devlet içindeki gücünün abartıldığı kanısında ancak... Ama şunun da altını çiziyor:

"KCK operasyonları bir proje olarak Gülen cemaatinin polis ve yargıdaki uzantıları tarafından hükümete sunuldu, hükümet de bunu uyguladı. Gülen cemaatinin devlet içindeki bu uzantılarına yeşil Ergenekon denebilir. Ama şu sıralar bize gelen bir istihbarata göre, 'yeşil Ergenekon' yerine, adı Ötüken olan yeni bir örgütlenme sahnede görülebilir yakında."

Hasan Cemal'e göre ise Karayılan'ın bu sözleri PKK'nın Gülen cemaatinden rahatsızlığının bir göstergesi.
Nedeni ise, Fethullahçılar, Ak Parti ile birlik olup PKK'nın altını oymaya çalışıyor olması.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI

Başbakan Erdoğan'a Kandil'den seslenen Karayılan, 'Birliktelik temelinde barış yapmak istiyoruz' dedi.

"Başbakan'a, siyaset kurumuna, devlete sizin aracılığınızla seslenmek istiyorum: Biz Türkiye'nin gönüllü birlikteliği temeli üstünde barış yapmak istiyoruz."

DEVRİMCİ HALK SAVAŞI

Karayılan, "Türkiye'nin önünde sizin deyişinizle demokratik anayasal çözüm süreci ya da barış süreci açılmazsa ne olur?" sorusuna ise "Devrimci halk savaşı olur" yanıtını veriyor ve ekliyor:

"Bu bir tehdit olarak algılanmasın. Kürt halkı seçimlerde demokratik anayasa için, demokratik özerklik için oyunu kullanmıştır. Ama karşımızda herhangi bir kıpırdama olmazsa, tam tersine karşı saldırılar başlarsa, ne yapabiliriz ki, direnmekten başka?...Bu da eylemsizliğin sonudur. Eğer bu son gelirse, devrimci halk savaşı başlar. Bu da bugüne kadarkinden daha kapsamlı olacak. Hem kitlesel açıdan şehirlerde, hem dağda..."

TEK OTORİTE ÖCALAN

"Bizim liderimiz tutukludur, irademiz tutukludur" diyen Karayılan, Öcalan konusundaki tavırlarını net bir şekilde ortaya koydu:

"Bizim liderimiz tutukludur, irademiz tutukludur. İmralı'daki koşulların düzeltilmesine ilişkin çalışma çok hayati... Bizi dağdan indirecek tek otorite vardır, o da Başkan Apo'dur, unutmayın."

BAYKAL GİTMESİ İYİ OLDU

12 Haziran sürecinde CHP'nin Kürt sorununa ilişkin değişen üslubunu da değerlendiren Karayılan'a göre Baykal'ın gitmesi iyi oldu:

"CHP bu seçim sürecinde Kürt sorununun çözümüne ilişkin yumuşak mesajlar verdi."  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum