Fethullah Gülen'den bize adam lazım çağrısı

Fethullah Gülen'den bize adam lazım çağrısı

HSYK seçimiyle son kalesini de kaybeden Fethullah Gülen, yeni yayınladığı fetvasında Devlet Bahçeli'nin hesabına benzer bir insan hesabı yaparak "Bize adam lazım" çağrısında bulundu.

Dün yapılan HSYK seçimlerinin ardından Fethullah Gülen'in son kalesi düşmüş oldu. Gülen'in seçim sonrası yeni yayınladığı sohbetinde cemaatine yaptığı uyarılar dikkat çekti.  Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, "İman hem nurdur hem kuvvettir" başlıklı yeni sohbetinde cemaatine şu uyarılarda bulundu;

"BİR SENEDE 365 TANE ADAM KAZANMIŞ OLUR"

Gülen, sohbetinde cemaatine de uyarılarda bulunarak, “Her insan gözüne kestirmeli; haliyle, tavrıyla, davranışıyla, temsiliyle, ‘Acaba her gün bir tane adamın gönlüne girebilir miyim? Bir adamın gönlüne -hak ve hakikat adına- otağımı kurabilir miyim?’ Eğer böyle bir şeye muvaffak olursa, bir senede 365 tane adam kazanmış olur” dedi.

BAHÇELİ'NİN HESABINA BENZEYEN GÜLEN'DEN İNSAN HESABI

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin partisinin 40. yılında yaptığı hesaba benzer bir bir hesap yapan Gülen, “Benim himmetim o kadarına yetmiyor, ne yapayım? Evet, indireyim, biraz aşağıya çekeyim ben bunu. Her hafta bir tane adam kazanma! Senede 52 tane insan yapar” dedi. Bu hesabında çok gelmesi halinde farklı bir öneri sunan Gülen,“Diyelim olmadı. Yahu her ay bir tane adamın gönlüne otağımızı kuralım. Senede 12 tane olur; 12 tane insan kazanırsınız” diye konuştu.

"70 YAŞINDA DA ÖLECEKSENİZ, ÖNÜNDE 50 SENE VAR"

“Bari senede bir insan…” diye yakınan Gülen, “Daha aşağıya çekelim bunu; yahu Allah aşkına senede bir tane! 20 yaşında bu işe gözünüzü açmışsanız, 70 yaşında da ölecekseniz, önünüzde 50 sene var. 50 sene içinde 50 tane adam kazanırsını”şeklinde hesaplamada bulundu.

"YALANA DOYMUYORLAR"

Diğer yandan; Cemaati ve kendisi hakkında yandaş medyada çıkan haberlerin kusurlarla ve ayıplarla uğraştığını belirten Gülen, “Yalana doymuyorlar bir türlü. Mü’minin iman adına meseleyi artırmaya doymadığı gibi onlar da yalana, iftiraya, isnada, intikam duygusunu tetiklemeye, haset duygusuyla hareket etmeye doymuyor, doymuyor”dedi.

"KESSİNLER SESLERİNİ"

Bu haberlere ilişkin avukatlarının harekete geçtiğini hatırlatan Gülen, "Çünkü esasen rencide edilmek istenen bir yönüyle Hareket, Camia ve Hizmet itibarı, onurudur. Bu aynı zamanda heyetin, camianın şerefi ve haysiyetidir" diye konuştu. Gülen, “Onlar bin defa yalan söylemişlerse, biz de bin defa tekzip davası, tashih davası, tazminat davası açarız. Kessinler seslerini" diyerek yandaş medyaya tepki gösterdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.