Fuatavni, Emre Uslu ve Zaman üçlüsünden koro halinde 'karakter' yalanı

Fuatavni, Emre Uslu ve Zaman üçlüsünden koro halinde 'karakter' yalanı

Pensilvanya troll'ü Fuatavni adlı hesabın Emre Uslu tarafından kontrol edildiğinin belgelenmesinin ardından panik halinde yayınlar yapan Zaman gazetesi, Emre Uslu ve Fuatavni'nin koro halinde aynı yalanı dile getirmesi söz konusu medya kalemşörlerinin ayn

Pensilvanya merkezli Paralel Yapı'nın istihbarat ağı olarak kullandığı Fuatavni isimli casus hesabın ele geçirilen özel mesajları kamuoyunda büyük yankı buldu.

İnlerine girildikçe maskesi düşen ve bir bir deşifre olan Paralel Yapı'nın Fuatavni hesabı üzerinden CHP'li vekillere nasıl şantaj yaptığı ortalığa saçıldı. İş Bankası'nın paralarının Umut Oran vasıtasıyla yine Paralel Yapı eliyle hortumlandığı da deşifre olan mesajlaşmalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun zina kasetlerinin Fetullah Gülen'in kasasında olduğu dile getiriliyor.

Dudak uçuklatan konuşmaların ortaya çıkmasının ardından ilginç savunma metodları geliştiren Today's Zaman yazarı Emre Uslu ve kullanıcısı olduğu Fuat Avni hesabı ile Paralel Yapı sözcüsü Zaman'ın, mesajlarda 140 karakter sınırlaması bulunan Twitter'ın bu uygulamasını aynı ağızla öne sürmesi bir ifşaata daha neden oldu.

Akşam ve Star gazetesinin haberlerinde bazı mesajların 185, bazılarının 165 ve bazılarının da 157 karakterli olduğunu ancak Twitter'da bir mesajda sadece 140 karaktere yer verilebildiğini, bu yüzden iddiaların gerçek dışı olduğunu savunan Paralel Koro, önemli bir ayrıntıyı gizlemeye çalıştı.

Gazete haberlerinde 140 karakter sınırlaması olduğu için iki, üç ve daha fazla ileti halinde atılan tek cümlelik mesajlar bütün hale getirilmişti. 

Ortaya çıkan yazışma belgelerinde ise 140 karakteri aşan hiçbir mesajbulunmuyordu.

İşte Paralel Koro'nun gizlemeye çalıştığı o mesajlaşma metinleri:'Fetullah Gülen Pensilvanya'daki sarayın sadece bir odasını kullanıyor' sözüne dahi inandırabildiği Aldanmış Ruhlar'a alenen yalan söyleyen Zaman gazetesi ve Fuat Avni-Emre Uslu korosunun konu ile ilgili belgeler hakkında nasıl bir yalan taktiği geliştireceği şimdiden merak konusu oldu.

www.yeniakit.com.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.