Gazze’de hastalar tedavi  için kapıların açılmasını bekliyor.

Gazze’de hastalar tedavi için kapıların açılmasını bekliyor.

Zalim kuşatma can almaya devam ediyor İki Hastanın Daha Vefat Etmesiyle Kuşatma Şehitlerinin Sayısı 300’e Ulaştı

Filistin Enformasyon Merkezi

Filistin Sağlık Bakanlığı bugün (10 Mart Salı) yaptığı açıklamada, hasta olan iki Filistinlinin dışarıda tedavi olmalarının engellenmesi üzerine bugün vefat ettiklerini belirterek, bu iki vatandaşın vefat etmesiyle kuşatma kurbanlarının sayısının 300’ü bulduğunu ifade etti.

Filistin Sağlık Bakanlığı bugün konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada şu bilgiler verildi: “Kuşatma şehitleri kervanına Rafah’tan Fadi Semir Ebu’n-Neca (21) ile İbrahim Adhir de katıldı. Her iki vatandaş gereken bütün evraklara sahip olmalarına rağmen, tedavi olmaları için dışarı çıkmalarına müsaade edilmedi.”

Bakanlığın açıklamasının devamında şu ifadeler yer aldı: “Bu iki hastanın vefat etmesiyle barbar kuşatma kurbanlarının sayısı 300’e ulaşmış oldu. Mart ayında dokuz hasta vefat etti. Gazze’de yeterli imkânlara sahip olmayan hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde kalan hastaların dışarıda tedavi olmalarına izin verilmemesi durumunda tedavi bekleyen yüzlerce hasta aynı akıbeti yaşayabilir. Sağlıksız koşullarda kalan ve gereken tedavi imkânından mahrum olan bu insanların kurtarılması için sınır kapılarının bir an önce açılması gerekir.”