Gazze'ye Yapılanlar Karşısında Susmak Mümkün Değil”

Gazze'ye Yapılanlar Karşısında Susmak Mümkün Değil”

Gazze’ye dayanışmak için gelen Libya Heyeti: “Siyonistlerin Filistin Halkına Yaptıkları Karşısında Susmak Mümkün Değil”

Filistin Enformasyon Merkezi

Gazze, Gazze… İzzet Sembolü Gazze” sloganıyla yola çıkıp Gazze’ye gelen Libya heyeti dün (09 Mart Pazartesi) Abdirabbuh, Atatira, Selatin başta olmak üzere işgal ordusunun saldırıları sonucu yerle bir olmuş bölgeleri ziyaret etti. Heyeti Hamas milletvekilleri, Hamas’ın halkla ilişkiler birimi üyeleri ve büyük bir halk kitlesi karşıladı.

Siyonist işgal ordusunun barbar ve vahşi saldırılarıyla yerle bir olan mekanları ziyaret eden heyet aynı zamanda olayı yaşayan, saldırılar nedeniyle evlerini yitiren ve çadırlarda yaşamak zorunda kalan halktan da vahşetin boyutunu dinledi.

Heyete ziyaretleri sırasında eşlik eden yetkililer ile Gazze halkı, Siyonistlerin insan, hayvan, bitki, okul, hastane ve ev demeden her şeyi yerle bir ettikleri vahşi ve barbar Gazze savaşında kendilerini yalnız bırakmayan Libya halkına müteşekkir olduklarını ifade ettiler.

Ziyaretin ardından bir açılama yapan heyet başkanı Dr. Halil er-Râci şöyle dedi: “Gazze’nin kuzeyinde zarar gören bölgelerde şahit olduğumuz dram, ifade edilemeyecek kadar büyüktür. Bütün özgür dünya ülkeleri için utanç vericidir. Her türlü vahşetin ve barbarlığın üstünde olan bu saldırılar karşısında susmak mümkün değildir.”

Yaşadığı büyük yıkıma rağmen Gazze halkının Siyonist işgal ordusuna karşı gösterdiği direnişle destanlar yazdığını dile getiren Râci sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu direniş Arap halklarında izzet, şeref ve onurun filizlenmesini sağladı. Bölgeyi ziyaret ederken bize gösterilen ilgi ve alakadan, misafirperverlikten dolayı da mazlum ve mahsur Gazze halkına teşekkür ederiz.”