Gözyaşları içinde yola çıktılar

Gözyaşları içinde yola çıktılar

Kutsal topraklara gidecek ilk hacı kafilesi, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yola çıktı.

Bazı hacı adayları ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Domuz gribine karşı bazı hacı adaylarının da maskeli olduğu gözlendi.
Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yola çıktı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren Atatürk Havalimanı'nda hac kafilesi yoğunluğu yaşandı. Hacı adaylarını kutsal topraklara uğurlamak isteyen çok sayıdaki yakınları da havalimanına akın etti.
Hacı adayları, kutsal topraklara gidecek olmalarından dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. Pasaport işlemlerinin ardından yakınlarıyla vedalaşan hacı adayları ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.
Atatürk Havalimanı'nda 8 senedir imamlık yapan Mustafa Coşkun da, anne ve babasının kutsal topraklara gönderenler arasında yer aldı. Coşkun, kendisinin görevli olarak 4 defa gittiği hacca bu defa anne ve babasını gönderdiğini belirtti. Hacı adayı anne ve baba da uzun zamandan beri bu anı beklediklerini ve çok mutlu olduklarını söyledi.
Hacı adaylarının birçoğu kutsal topraklara ilk defa gittiğini belirtti. Heyecanları yüzlerinden okunan hacı adayları, yakınlarıyla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
Domuz gribine karşı maske
Domuz gribine karşı bazı hacı adaylarının havalimanında maske ile dolaşması dikkat çekti. Hacı adaylarının büyük bölümü domuz gribinden dolayı herhangi bir tedirginlik yaşamadıklarını ifade etti. Hacı adaylarının domuz gribi aşısı konusunda da kafalarının karışık olduğu görüldü. Atatürk Havalimanı imamı Mustafa Coşkun da, domuz gribine karşı, adayların aşı olduğunu ve tedirginlik yaşanmadığını söyledi.
İlk hac kafilesi, saat 08.10'da Suudi Arabistan Havayolları'na ait SVA 5611 sefer sayılı uçakla kutsal topraklara hareket etti.

Etiketler :