Gülen Cemaati için kader günü! Nefesler tutuldu!

Gülen Cemaati için kader günü! Nefesler tutuldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MGK'da 'paralel yapı'yla ilgili karar alınacağını açıklamasının ardından Gülen Cemaati'nde gözler 30 Ekim'de yapılacak toplantıya çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) Gülen Cemaati'yle ilgili karar alınacağını açıklamasının ardından gözler 30 Ekim'de yapılacak kritik toplantıya çevrildi.

Erdoğan, 'paralel yapı' olarak nitelediği Gülen Cemaati'nin 'Kırmızı Kitap'a alınarak 'ulusal tehdit' olarak görüleceğini açıklamıştı. Gülen Cemaat'inde gözler kritik toplantıya çevrilmiş durumda.

ERDOĞAN İLK KEZ KATILACAK

Milli Güvenlik Kurulu 30 Ekim'de toplanıyor. Toplantıya, Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez Cumhurbaşkanı olarak başkanlık edecek, Ahmet Davutoğlu da ilk kez Başbakan sıfatıyla katılacak. Gündem IŞİD ile mücadele, çözüm süreci ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce "paralel yapının" da ulusal tehdit olarak içine gireceğini açıkladığı, "Kırmızı Kitap".

Sadece Cumhurbaşkanı ve Başbakan değil, yeni göreve gelen Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Yalçın Akdoğan da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ilk kez MGK'da yer alacaklar.

MGK'DA SON ŞEKLİNİ ALACAK

Toplantının gündemi kritik. Suriye ve Irak'taki son durum ele alınacak. Çözüm süreci de masada olacak. "Kırmızı Kitap" olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin yenileceğini, kitaba 'paralel yapı'nın da gireceğini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Kulislere göre, o değişiklik bu MGK'da son şeklini alacak ve 'paralel yapı' da ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar arasına alınacak.

GÜLEN CEMAATİ KIRMIZI KİTAP'A GİRERSE NE OLUR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gülen Cemaati'nin Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar arasına alınmasının uluslararası alanda da yankılanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan'dan İstanbul'a dönüşü sırasında uçakta gazetecilere şu açıklamayı yapmıştı:

DÜNYANIN CEMAATE BAKIŞI DEĞİŞİR

Onlarca ülkede faaliyet gösteren Gülen Cemaati'nin zor durumda kalacağını ima eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu neyi getirir, bu yargının da uluslararası camianın da bu tür olaylara bakınışı değiştirir, önemli bir adımdır bu. Dostluk, kardeşlik bağlarıyla birbirine bağlı olduğunu söyleyen ülkeler bu tür şeylerde o ülkenin gerek Bakanlar Kurulu gerekse Milli Güvenlik Kurulu gibi önemli bir kurumunun almış olduğu kararı veya tavsiyeyi gözardı etmezler" dedi.

gülen-cemaati-için-kader-günü!-nefesler-tutuldu!.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.