Gülen gazetecilere 1500 dava açtı

Gülen gazetecilere 1500 dava açtı

Fethullah Gülen'in medya mensuplarına açtığı dava sayısı 1500'ü aştı. Paralel yapıya yönelik tüm eleştiriyi sahiplenen Gülen, gazetecileri yargı yoluyla sindirmeye çalışıyor.

Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Yeni Şafak’ta Yasin Doğan imzasıyla kaleme aldığı yazısında Fethullah Gülen'in medya mensuplarına açtığı davaları ele aldı.

Gülen’in hoşgörü kavramının zıttı bir tavırla açtığı davalar aynı zamanda paralel yapıya yapılan eleştirileri de sahiplenmek anlamına geliyor.

Yasin Doğan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Hatırlanırsa bir ara Başbakan Erdoğan'ın açtığı davalar çok konu olmuş ve haksız bir şekilde 'tahammülsüzlük göstergesi' olarak yaftalanmıştı. Şimdilerde bunu çok aşan bir durum yaşanıyor. Bugün çıkan gazete ve köşeyazılarından sonra sayısı artmış mıdır bilinmez ama dün itibariyle Fethullah Gülen'in açtığı dava sayısının 1.500 civarında olduğu söyleniyor. Hoşgörü söylemiyle dava sayısı arasında büyük bir tenakuz görünüyor. Neredeyse muhafazakar camianın gazetelerinden mahkemeye verilmeyen kalmamış. Özellikle paralel yapıya yönelik her eleştiriyi sahiplenmek ve üzerine almak ayrıca manidar bir durumdur. Bunu da milletimizin takdirine havale ediyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.