Halep Kan Ağlıyor. Halepli Kardeşinin İmdadına Yetiş!

Halep Kan Ağlıyor. Halepli Kardeşinin İmdadına Yetiş!

Esed Rejiminin 20 gündür havadan ve karadan bombardımana tuttuğu Halep, tarihin en zor zamanlarını yaşıyor.

Esed Rejiminin 20 gündür havadan ve karadan bombardımana tuttuğu Halep, tarihin en zor zamanlarını yaşıyor. Onbinlerce sivil, canını kurtarabilmek için açlık ve hastalıkla boğuşuyor.

İnsan Vakfı, Halep için başlattığı yardım kampanyasıyla Halep’e 50 tır insani yardım malzemesi ulaştırmayı hedefliyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan İnsan Vakfı Başkanı Sinan Aktaş şunları söyledi. 
 

“6 yıldır baharın gelmediği, barış umutlarının yeşeremediği Suriye’de şimdi de Halep’te bir katliam yaşanıyor. İnsan Vakfı olarak yıllardır, savaşla, göçle, açlıkla, susuzlukla, ölümle, hastalıkla boğuşan Suriye halkına insani yardım ulaştırıyoruz.

Şu andaki hedefimiz de Halep’e un, gıda malzemesi, soba ve yakacaktan oluşan 50 tır insani yardım ulaştırmak. İnsan ve medeniyet Hareketi ile tüm Anadolu’daki kurumlarının ve hayırseverlerimizin desteğiyle organize ettiğimiz yardımları önümüzdeki haftadan itibaren yola çıkarmayı hedefliyoruz.

 

Suriye’de barış kelimesinin anlamını bilmeyen bir nesil var. Birleşmiş Milletler, Suriye'de 5 yaş altındaki 2,9 milyon çocuğun hep çatışmalar içinde yaşadığını ve normal bir hayata tanıklık edemediğini açıkladı. Suriye'de yeni neslin umudunu yitirdiği ve çocukların ruh sağlığının vahim boyutta olduğunun belirtildiği raporda ülkede her ay 30 bin insanın çatışmalar nedeniyle travma geçirdiği ve 2,8 milyon insanın kalıcı sakatlığının bulunduğu vurgulandı.

Bu çaresiz insanlara yalnız olmadıklarını, onlar için seferber olan din kardeşlerinin bulunduğunu hatırlatmak için hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız bulunuyor. Hayırseverlerimiz kampanya ile ilgili bilgiyi  
www.insanvakfi.org.tr  adresli web sitemizde bulabilirler.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yaşam