Hamas Liderlerine Suikast teklifi

Hamas Liderlerine Suikast teklifi

Şalom, Gazze'de vahşeti yeterli bulmayarak tekrar yapılabilmesinin önünün açık olmasını istediFilistin devleti konusunda Likud ve Kadima arasında ihtilaf olduğunu söyledi

Filistin Enformasyon Merkezi

İşgal devleti eski Dışişleri Bakanı ve hükümeti kurmakla görevlendirilen Likud partisinin önde gelen vekillerinden Silvan Şalom İsrail ordusu radyosuna yaptığı açıklamada, Gazze’den atılan füzeleri durdurmak için Hamas liderlerine suikast yapılmasını istedi.

Eski Dışişleri Bakanı Silvan Şalom, dün akşam da katıldığı bir televizyon programında, atılan füzelere doğrudan müdahale etmenin ve Hamas liderlerine de suikast düzenlemenin gerekli olduğunu savunarak, “Böyle olmazsa, bir daha bu şekilde Gazze’ye saldıramayız.”dedi.

Siyonist katilin aynısı bir daha gerçekleştirmek isteği ve 27 Aralık’ta başlayıp 18 Ocak’ta son bulan vahşi ve barbar Gazze savaşında 1300 kişi şehit olmuş ve binlerce kişi de yaralanmıştı.

Konuşmasının devamında bölgede kurulması düşünülen iki devlet fikrine de değinen Şalom bu konuda da şunları söyledi: “Filistin devleti kurulması konusundaki ihtilaf, Likud Partisi başkanı Netanyahu’nun Kadima partisi Livni ile geniş tabanlı bir hükümet kurma çabalarını da aksatıyor. İran, Hizbullah ve Hamas konusunda tam bir ittifak var. Fakat bölgede bir Filistin devletinin kurulması konusunda Likud ve Kadima partileri arasında uzlaşılması imkânsız bir ihtilaf var. Bu, kolay kolay çözülemeyecek kadar büyük bir sorundur.”