Helikopter Bulunamadı

Helikopter Bulunamadı

Bolu'da Kaybolan Helikopteri Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor. Belirlenen Koordinatlarda Helikopter Henüz Bulunamadı.

Bolu'da kaybolan helikopteri arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Belirlenen koordinatlarda helikopter henüz bulunamadı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'dan Ankara'ya giden kaptan pilot Andrzej Wojewodzki yönetimindeki ve emekli pilot albay Süleyman Kıyak'ın gözetmen olarak bulunduğu EC-135 tipi helikopterle dün saat 16.20 civarında telsiz ve radar irtibatının kesildiği ve son sinyalin alındığı Kıbrıscık ile Çamlıdere arasındaki Köroğlu Tepesi mevkisine doğru harekete geçen yaklaşık 100 kişilik ekibin, zorlu doğa koşulları altında yaptıkları arama kurtarma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ekipler, helikopterde bulunan ELT (Emergency Locator Transmitters-Acil Durumun Yerini Belirleyen Verici) cihazından alınan sinyal takip edilerek belirlenen koordinatlar çerçevesinde arama kurtarma faaliyetlerini yürütüyor.

Bolu, Ankara ve Sakarya'dan gelen yaklaşık 100 kişilik ekip, Çökeler Yaylası'ndan itibaren kalınlığı 1.5 metreyi bulan karda, 8 saate varan yolculuktan sonra sabah saatlerinde Karaköy Yaylası'na vardı.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterle havadan arama kurtarma çalışmasının da başlandı.

Havadan başlatılan arama kurtarma çalışmaları, bölgede etkili olan yoğun sis nedeniyle güçlükle yapılıyor.
 

 

 

 

sondakika