İdamlık berber ailesine kavuştu

İdamlık berber ailesine kavuştu

Suudi Arabistan'da idama çarptırıldıktan sonra Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın girişimleriyle serbest bırakılan Türk berber Sabri Boğday, Türkiye'ye döndü.

Suudi Arabistan'da idam cezasına çarptırılan ancak ocak ayı başlarında serbest bırakılmasına karar verilen Türk vatandaşı Sabri Boğday Türkiye'ye geldi.
Suudi makamlarınca serbest bırakılan Boğday, Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla dün saat 05.40'ta Cidde'den İstanbul'a geldi. Boğday, Atatürk Havalimanı'nda uçaktan alınarak VIP Salonu'na götürüldü.

AİLESİYLE HASRET GİDERDİ

Sabri Boğday, burada kendisini bekleyen eşi Muazzez, oğlu 2 yaşındaki Süleyman ve annesi Hadra'nın beklediği odaya alındı. Boğday burada büyümesini göremediği oğlu Süleyman ve kendisini kurtarmak için çalmadık kapı bırakmayan gözü yaşlı eşi Muazzez ile hasret giderdi.

KRAL'IN JESTİ KURTARDI

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, Cidde'de "Allah'a ve Peygambere küfrettiği" gerekçesiyle idam cezasına çarptırılan Boğday'ın affedilmesi için Kral Abdullah ile görüşmüştü. Daha sonra Boğday'ın "tevbesi" kabul edilmiş ve serbest bırakılmıştı.