İngiltere'de buz tuzu bitirdi

İngiltere'de buz tuzu bitirdi

İngiltere'de son 3 gündür devam eden yoğun kar yağışı, yollardaki buzlanmayı önlemek için kullanılan tuz stoklarını bitme noktasına getirdi.

Galler bölgesinin tamamı ve İngiltere'nin Batısı, Midland, Cambridgshire bölgelerinde ana yollar dışında tuzlanma yapılamaması, hayatı felç ederken, bölgelerdeki okulların yüzde 80'i tatil edildi, insanlar işlerine gidemedi.

Son 18 yılın en yoğun kar yağışı ile İngilizler'in her bakımdan hazırlıksız yakalandığı kötü hava koşullarının, ülke içinde tüm TV ve radyo istasyonlarının ana gündem maddesi olması, halkın hükümeti eleştiri yağmuruna tutmasına yol açtı.

Belediye Meclisler Birliği yaptığı açıklamada, bazı belediyelerin sadece 2 günlük tuz stoğu kaldığını belirterek, devam etmesi beklenen yoğun kar yağışına karşı savunmasız kaldıkları itiraflarında bulundu.

Emekliler, hastalar ve evde mahsur kalmış birçok İngiliz, acil yardım numaralarını arayarak hastane, gıda veya ısınma ihtiyaçlarının giderilmesi için yardım talebinde bulunuyor.

Worchestershire Belediyesi, ellerinde artık hiç tuz kalmadığını ve kar temizleme çalışmalarına kar temizleme ve kar püskürtme araçları ile devam ettiklerini belirtti.

Ülkedeki bölgeleri birbirine bağlayan M1, M5, M4, A1 gibi oto yollarda ise yoğun trafik tıkanıkları yaşandığı kaydedilirken, Midland, Cambridgeshire, Hertfordshire bölgelerinde aşırı buzlanmadan dolayı birçok otobüs ve tren seferlerinin iptal edildiği açıklandı.

Öğle saatine kadar düzenli olarak devam edeb tüm uçuşlar Luton Havalimanın da iptal olurken, Stanstead ve Gatwick havalimanlarında bazı uzun mesafe uçuşlarının iptal edildiği belirtildi.

Meteoroloji yetkilileri, yoğun kar yağışının haftasonunda da devam edeceğini bildirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 513 defa okunmuştur