Irak'taki kirli savaşın sorumluları

Irak'taki kirli savaşın sorumluları

ABD'nin Irak'ı işgali öncesinde Alman İstihbarat Teşkilatı'ndan yardım aldığı kesinleşti. Bu bilgiler İslam dünyasına yapılan planlı salıdırın sadece bir fotoğraf karesi.

Timetürk yazarlarından Sabahattin Arslan "Almanlar Irak savaşına katıldı mı?" başlıklı yazısında, Irak işgali öncesinde Alman İstihbarat Teşkilatı (BND)'nın ABD'ye yardım ettiğini öne sürmüştü.

Almanya'da bir hükümet krizine doğru gitmekte olan “Almanya Irak savaşına katıldı mı?” sorusunun cevabı artık netleşti. Irak'ta yüzbinlerce insanın ölümüne sebep olan bu kirli savaşın sorumluları kimler? Bu sorunun cevabı artık daha net görünüyor.

Alman yetkililer, başlangıçta ABD'ye yardım ettiklerini kesin dille inkâr etti. Daha sonra ABD'den bağımsız bilgi ağı kurmak için bölgeye eleman gönderdiklerini kabul ettiler. Sonra da (NATO'da) müttefik olmaları hasebiyle bilgi paylaşımına gidildiğini iddia ettiler. Öncelikle bu bilgi paylaşımının mütevazi bir paylaşım olduğu hatta iki kişiden oluştuğunu, daha sonra Irak'ta bazı yerlerin adları insani nedenlerle verdiklerini ileri sürdüler.

Sabahattin Aslan'a göre bu haberler buz dağının daha görünen kısmı. İlerde bu bilgiler İslam dünyasına yapılan planlı saldırıların sadece bir fotoğraf karesi olduğu anlaşılacak...


Kaynak:Haber Kaynağı