İrtica Genelgesi Yürürlükten Kalktı

İrtica Genelgesi Yürürlükten Kalktı

28 Şubat'ta kamudaki irticai faaliyetlerin takibi amacıyla çıkarılan genelgenin, Erdoğan’ın talimatıyla kaldırılmasının ardından, Emniyet de benzer içerikteki genelgesini kaldırdı.

 

Eski Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal’ın 18 Şubat 2011’de “olur” verdiği genelgeyle, irticai faaliyetler nedeniyle inceleme ve soruşturma yapılan emniyet personelinin takibine yönelik 2000 tarihli genelge iptal edildi.

Genelgede, bundan sonra Başbakanlık’ın, 28 Kasım 1997 tarihli talimat doğrultusunda çıkarılan genelge, tamim, eylem planı, yönerge ve talimatların yürürlükten kaldırılmasına yönelik 19 Ocak 2011 tarihli genelgesi uyarınca hareket edilmesi istendi.

Erdoğan’ın talimatı

Erdoğan’ın talimatıyla, 28 Şubat sürecinde, kamudaki irticai faaliyetlerin izlenmesi amacıyla çıkarılan tüm genelgeler yürürlükten kaldırılmıştı.

Söz konusu genelgeyle, 28 Şubat süreci ve devamında çıkarılan genelgeler emniyette de yürürlükten kalktı. Dönemin Emniyet Genel Müdürü Turan Genç imzalı, “gizli” ibareli ve 3 Mart 2000 tarihini taşıyan; 81 il emniyet müdürlüklerine, Polis Akademisi Başkanlığı ve eğitim-öğretim kurumu müdürlüklerine gönderilen genelge ortadan kalkmış oldu.

 

irticagenelgesi.jpg 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum