İşçi çıkarıp yerine başkasını aldılar

İşçi çıkarıp yerine başkasını aldılar

Tez Koop İş Sendikası Önünde Gerçekleştirilen Eylemde Gerginlik Yaşandı.Yeni seçilen yönetimi tarafından kıyıma maruz kalanlar...

Emeğin hak mücadelesini sürdüren sendika mı, yoksa sömüren sendika mı?

Tez Koop İş Sendikası önünde gerçekleştirilen eylemde kısa süreli gerginlik yaşandı.
İş akitleri feshedilen bir grup sendika üyesi ve işçi, yaptığı basın açıklamasının ardından sendika binasına girmek istedi. Grubun talebi ilk etapta kabul edilmeyince üyeler ve işçiler, 'Bu sendika bizim paralarımızla dönüyor' diyerek tepki gösterdi.

Bir süre atılan slogan ve tutulan alkışlarından ardından sendika yöneticileri ile yapılan görüşmeler neticesinde grup içeri alındı. Sendika başkanı binadan dışarı çıkarak, "Bu sendika sizin içeri girebilirsiniz" demesinden sonra gerginlik sona erdi. Grup bu sefer de sendika başkanına teşekkür ederek alkış tuttu.

Ankara Tez Koop 4 No'lu Şube Başkanı Ekrem Erdoğan, sendika önünde yaptığı basın açıklamasında, sendikanın genel kurul sonrasında tutarlı bir gerekçe göstermeden iş akitlerinin iptal ettiğini belirterek, aynı hafta içerisinde daha yüksek ücretlerle 5 yeni personelin işe alındığını öne sürdü. Bu durumu işçi kıyımı olarak değerlendiren Erdoğan, "Emeğin hak mücadelesini sürdüren sendikamızın yeni seçilen yönetimi tarafından kıyıma maruz kaldık." dedi.


Kaynak:Haber Kaynağı