İsrail katletmeye devam ediyor

İsrail katletmeye devam ediyor

MAZLUMDER İstanbul Şubesi Basın Bürosu Gazze'den acil haber geçti

MAZLUMDER İstanbul Şubesi "Uluslararası Hak İhlalleri Gözlem Komitesi"nin ilk heyetinde yer alan Şube Başkanı Ayhan Küçük ve Basın Danışmanı Abdullah Aytekin, İsrailin Gazze'de yaptığı "Soykırımı" ve insanlık suçunu belgelemeye devam ediyor.


Daha birkaç gün önce ateşkes ilan eden İsrail, Gazze halkını katletmeye devam ediyor. Ayhan Küçük'ün Gazze'den aktardığı gelişmelere göre, bugün Gazze'nin merkezinde aynı aileden 92 kişinin toplanıp sığındığı bir evin üzerine buldozerlerle giren İsrail askerleri, içeride bulunan 29 kişiyi şehit ederek bir toplu katliam daha gerçekleştirdiler. Bölgede bulunan MAZLUMDER ekibi katliamın yapıldığı yeri tespit edip, vefat edenlerin yakınları ile görüştüler ve olayla ilgili tutanak tuttular.


Gazze'de bulunan Şifa Hastanesi Yanık Kliniği'ne de giden heyet, doktorlar ve hastalarla yapılan görüşmeler sonucunda fosfor bombasının yanında başka kimyasallar kullanıldığını da tespit ettiler. Hastanede 2 yaralı ve aileleri ile görüşen ekip, kullanılan fosfor bombası sebebiyle yaralılardan birinin ailesinden 5 kişinin öldüğünü belirtti.


Kaynak:Haber Kaynağı