İsrail'den Hamas'a "esir" tehdidi!

İsrail'den Hamas'a "esir" tehdidi!

İsrail, Hamasla imzalanacak bir ateşkeste masaya getireceği önemli maddelerden biri olan esir asker Gilad Şalit hakkında sert açıklamalarda bulundu.

İsrail Ulaştırma Bakanı Şaul Mofaz, Hamas liderlerinden İsmail Haniye'ye "ellerinde bir esir asker olduğu müddetçe rahat dolaşamayacaklarını" söyledi. Savunma Bakanı Ehud Barak da "Şalit eve dönene kadar dinlenmeyeceğiz" dedi.

İsrail Ulaştırma Bakanı Mofaz, bugün yaptığı açıklamayla Hamas lideri İsmail Haniye'ye uyarı mesajı gönderdi. İsrail radyosuna konuşan Mofaz, "Gilad Şalit özgür olmadığı müddetçe, Haniye Gazze sokaklarında özgürce dolaşamayacak" dedi. Mofaz, "Hamas liderlerine bize geldiğinde aynı hatayı tekrar yapmamalarını, (esir) değişimi ile ilgili görüşmelerden önce duruşlarını zorlaştırmamalarını söylüyorum" diye ekledi. Mofaz, İsrail'in 22 gün boyunca süren saldırılarının Şalit'in serbest bırakılması için "daha iyi koşullar oluşturduğunu" ifade etti.

Öte yandan Savunma Bakanı Ehud Barak da yaklaşık 40 yıl önce bir İsrail denizaltısının kaybolması sonucu ölenlerin anısına düzenlenen bir anma programında yaptığı konuşmada "Oğullarımıza ve ailelerine olan bağlılığımız bugün de aynıdır. Gilad Şalit'i geri getirene kadar uyumayacağız" dedi. (CİHAN)
Kaynak:Haber Kaynağı