İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıl dönümü kutlamaları kapsamında yarın ilk ve orta öğretim okulları tatil. Öte yandan bazı yollar trafiğe kapatılacak. İŞTE DETAYLAR;

6 Ekim İstanbul'un kurtuluş yıl dönümü ve okullar bir gün kapalı olacak. Öte yandanİstanbulEmniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre de; Vatan Caddesi ve bu caddeye çıkan bütün yollar, Hal Yolu bitimi, E-5 Cevizlibağ Tünel sapağından itibaren Vatan Caddesi, Lahor Meydanı'ndan Aksaray Metro İstasyonu'na kadar (geliş-gidiş istikameti) trafiğe kapalı olacak.

Bu nedenle D-100 karayolundan Vatan Caddesi'ne gidecek sürücülerin Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray veya Haliç Tüneli, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini; E/80 karayolunu kullanacak sürücülerin, Milliyet gazetesi karşısından TEM istikametini; sahil yolunu tercih edecek sürücülerin, sahil güzergahından, Yenikapı-Kumkapı-Sirkeci istikametini takip etmeleri, Vatan Caddesi'ni kullanarak Fatih'teki hastanelere gelecek olan ambulans sürücüleri ve diğer sürücülerin sahil yolundan Samatya-Cerrahpaşa-Çapa-Haseki veya Vakıf Gureba hastanelerine intikal etmeleri, Fatih istikametinden hastanelere gidecek sürücülerin ise Atatürk Bulvarı-Aksaray ve Millet Caddesi'ni kullanmaları istendi.

Açıklamada, Millet Caddesi'nden gelip Hal Yolu ve E-80 yolunu kullanacakların, Cevizlibağ'dan E-5 karayoluna yönlendirileceği kaydedildi.


Etiketler :