İşte Bahçeli'nin Sahip Çıktığı Nuray Mert!

İşte Bahçeli'nin Sahip Çıktığı Nuray Mert!

PKK ajansına demeç veren, seçimlerde BDP'ye oy çağrısı yapan, Kürt meselesinin tek sahibinin BDP olduğunu iddia eden Nuray Mert'e ilk destek Bahçeli'den geldi...

 

Her fırsatta Kürt Meselesinin çözümü üzerine yazılar yazan Nuray Mert, kısa bir süre önce PKK'ya yakın Fırat Haber Ajansı'na (ANF) yaptığı açıklamalarda, Doğu'ya yapılan duble yolların Dersim'de olduğu gibi "kolay harekat" yapılması için inşa edildiğini savunmuştu.

Nuray mert'in bu açıklamaları üzerine Başbakan Erdoğan, "bu sözleri söylemek mertlik değil namertliktir" ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Elazığ mitinginde Nuray Mert'e sahip çıkarak "Sayın bir hanımefendiye, soyadı Mert'tir ama namerttir diyebiliyor" ifadelerini kullandı.

Peki Devlet Bahçeli'nin sahip çıktığı Nuray Mert Milliyet Gazetesi'ndeki köşesinde neler yazıyor hep birlikte göz atalım:

"Bir çok Türkiyeli aydının BDP öncülüğünde bağımsız adayları içine alarak Emek Demokrasi Ve Özgürlük Blok'unu, vicdanı olan herkesi destek vermeye, yaygın iftira ve karalama kampanyalarına karşı uygulamaya davet ediyorum.

"Bugün Kürtlerin hak ve özgürlüklerinden söz ediyorsak. Bu Kürt siyasal hareketinin mücadelesinin bir sonucudur. Bunu biz meşru sayalım veya saymayalım, beğenelim veya beğenmeyelim "silahlı mücadele" de dahildir."

"Dövmenin serbest, övmenin suç olduğu PKK hareketi üzerine, ikisini de yapmadan konuşmak bile mümkün değil. Oysa bu tabuyu yıkmadan, Kürt meselesini değil çözmek, hakkıyla tartışmak imkansız."

Elazığ'da seçimden çekilen BDP, MHP'yi destekleme kararı alıyor. Ses kaydı ortaya çıkınca inkar ediyorlar.

PKK ile yatıp Öcalan'la kalkan, Kürt Meselesinin tek sahibinin BDP olduğunu iddia eden, genel seçimlerde BDP'ye oy çağrısı yapan ve son olarak da Doğu'ya yapılan duble yolları PKK'nın haber ajansına "harekat hazırlığı" olarak yorumlayan Nuray Mert için Başbakan Erdoğan namert ifadesini kullanıyor.

Nuray Mert'e sahip çıkan ilk kişi de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oluyor.

PKK için "fikir namusları varmış" diyen "kaset mağduru" MHP Genel Başkan Yardımcısından sonra, Bahçeli'nin bu çıkışı da oldukça anlamlı oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.