İşte bedelli askerliğin şartları

İşte bedelli askerliğin şartları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında bedelli askerliğin şartlarını açıkladı

Buna göre 30 yaşından gün almış olanlar 6 ay içinde başvurarak, 30 bin lira karşılığında bedelli askerlik yapabilecekler. Ayrıca bu haktan yararlananlar 21 gün temel askerî eğitime de katılmayacaklar.

Yabancı ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları için dövizli askerlikte ise 10 bin avro karşılığında yaş sınırı olmadan bu haktan faydalanılabilecek. 21 günlük temel askeri eğitim de almayacaklar.

Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı diğer konuşmalardan bazı başlıklar ise şöyle;

2014 yerel seçimlerine Van büyükşehir olarak girecek. 9 Kasım'da Van'daki durumu derinleştirecek ikinci bir deprem yaşadık. Bu deprem yardım çalışmalarını olumsuz etkiledi. Neredeyse şehrin tamamı için barınma ihtiyacı hasıl oldu. Çadırlar yetersiz hale geldi. Hiçbir ülkenin anında çözüm üretemeyeceği bir afetle karşılaştık.

Yardım hesaplarında toplanan 223 milyona ulaştı. Şu ana kadar 71 bin 314 çadır gönderildi. Cumhuriyet tarihimiz boyunca bu kadar hızlı ve etkili bir müdahale gerçekleşmemiştir. İstisnai olaylarla depremi kullanmayı milletimin vicdanına havale ediyorum

Muhalefete Deprem Eleştirisi
1950 yılına kadar CHP tek başına iktidardı. Erzincan depreminde 33 bin kişiye yakın kişi öldü. CHP ne yaptı?

43 yıl sonra depremzedelere konutlarını biz teslim ettik. Marmara depreminde hükümetin durumun ciddiyetini anlamaları haftalar aldı.

BDP'ye soruyorum Van depreminden sonra, belediyeleriniz var insanlara el uzatmak için ne yaptınız? Van'ı bırakıp terörist cenazelerine gitmek için yarıştılar.

BDP'nin sırtını sıvazladığı teröristler yardımları nasıl, nerelere götürebiliriz hesabını güttüler. Van'ın boşaldığı haberi provakatiftir. Vanlı kardeşlerimiz istismarcılara karşı dikkatli olmalılar

Suriye'de Yaşananlar
Suriye'de kendini bilmezler Türkiye'nin diplomatik temsilciliklerimize saldırdılar. Gereğinin yapılmasını önceki grup toplantısında söylemiştim. Bütün bunların yanında Suriye sınırından geçen Türk hacılara saldırdılar. Suriye'nin kendi içerisindeki karışıklık hali de sürüyor. Suriye uyarılarımızı devamlı dile getirdik. Ancak ne diyor Suriye Devlet Başkanı? "Ölene kadar savaşacağım". Soruyorum Esed'e "Sen kiminle savaşıyorsun" bir devlet başkanı kendi halkıyla savaşır mı?

Kendi halkına karşı savaşmak korkaklıktır. İsrail'in işgal ettiği Golan Tepeleri için neden ölene kadar savaşmadın. Kahramanlığını orada neden gösteremiyorsun. Kardeşimiz bir halka zulmedilirken sırtımızı dönmeye asla niyetimiz yoktur. Diktatörlere hakkı söylemek içişlerine karışmak değildir. Bizim kardeş ülekinin iç barışından başka bir amacımız yok. Bölgenin ve halkının selameti adına o koltuktan kalk.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Perde Arkası