İşte en son hava tahminleri

İşte en son hava tahminleri

Hava sıcaklığı Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 5 derece artacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey doğusu (Sivas, Kayseri, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir) ile Konya, Aksaray, Sinop, Erzincan, Tunceli ile Kastamonu kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerine kadar Antalya ve Isparta çevrelerinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 5 derece artacak. Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeyinde 2 ila 4 derece azalacak.

Rüzgar; genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta, akşam saatlerine kadar İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeybatısında kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

-KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-

Rüzgarın; akşam saatlerine kadar İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeybatısında kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-ÇIĞ UYARISI-

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu.(14)

ANKARA: Parçalı bulutlu.(14)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu.(20)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(19)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(16)

ERZURUM Parçalı, zamanla çok bulutlu.(7)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu.(18)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Antalya ve Isparta çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Konya, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; akşam saatlerine kadar bölgenin doğusunda, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Sinop ve Kastamonu kıyıları sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Ordu, Tokat ve Amasya ile zamanla bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; akşam saatlerine kadar bölgenin iç kesimlerinde, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla kuzeyi çok bulutlu, öğle saatlerinde Erzincan ve Tunceli çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; akşam saatlerine kadar, bölgenin kuzeybatısında, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. Bölgenin doğusunda eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.