İşte o kaseti yayan şantajcı!

İşte o kaseti yayan şantajcı!

Altınok "bu iddiayı yayanı herkes biliyor" dedi.

Adaylıktan çekilen Keçirören Belediye Başkanı Turgut Altınok "öyle bir kasetim" yok diyor ama iddialar başka. Altınok'un başını yakan bir kaset var ve bu kaseti çektirip şantaj yapan kişi de eski bir çek-senet tahsilatçısı Köksal Avcı... İddialara göre Avcı, 10 yıl önce Turgut Altınok’tan kaset karşılığında 1 milyon dolar aldı

KADIN ODAYA KAMERAYI YERLEŞTİRDİ

Turgut Altınok ile Avcı’nın tanışıklığı var. 1999 yılında bu tanışıklık daha da ilerliyor ve Altınok, Köksal Avcı’nın önemli bir isteğini yerine getiriyor. Köksal Avcı, bu iyiliği karşısında Turgut Altınok’a görüntülerdeki kadını gönderiyor. Kadın ve Altınok, 7 Kasım 1999 gecesi, Ankara’da bir otel odasında buluşuyor. Altınok, bunun bir tuzak olduğunun farkında değil. Kadın, odaya yerleştirdiği gizli kamerayla her şeyi kaydediyor. Görüntüler saat 02.00 sularında çekilmeye başlanıyor ve tam 16 dakika sürüyor. Kadın sabah olduğunda kaseti Köksal Avcı’ya götürüyor.

ALTINOK 1 MİLYON DOLAR VERİYOR

O da bir süre sonra Altınok’a gitti görüntüleri izletiyor ve tam 1 milyon dolar para istiyor. Ve yine iddialara göre Avcı bu parayı Altınok’tan alıyor. Bunun üzerine kaset olayı kapanıyor.

BİR KEZ DAHA PARA İSTİYOR

Ancak 2003’ün yaz aylarında bir kez daha Köksal Avcı, Başkan Turgut Altınok’a gidiyor ve yeniden para istiyor. Köksal Avcı’ya para yetiştiremeyeceğini anlayan Altınok, o tarihte İstanbul’da organize suçlar şube müdürü olan akrabası Ayhan Buran’a her şeyi anlatıyor. Buran da, kısa bir teknik takibin ardından ağustos başında operasyonu başlatıyor. Köksal Avcı, iki adamıyla birlikte tutuklanıyor.

ORİJİNAL KAYIT BULUNAMADI

Ancak operasyonda üç kopyası ele geçirilen kasetin orijinali bulunamıyor. İşte o kaset, bugünlerde yeniden ortaya çıktı. Ve şantajcı eller tarafından internete sızdırıldı. Orijinal görüntüler, geçen hafta internet aracılığıyla piyasaya sürülünce Altınok başkan adaylığından çekilmek zorunda kaldı. Başkent kulislerine yayılan iddialara göre, kaset, 2004 yerel seçimlerinden önce de gündeme geldi ancak kamuoyuna yansıtılmasından son anda vazgeçildi.