Kaçakları taşıyan tekne parçalandı

Kaçakları taşıyan tekne parçalandı

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında içinde kaçakların bulunduğu tekne kayalara çarparak parçalandı. Teknedeki aralarında 6 kadın ile 2 çocuğun bulunduğu 39 kişi, denize düştü.

Kaçakların, Ege Denizi'nde ''Küçük Ada'' olarak bilindiği belirtilen iki kaya parçasına sığındıkları, Sahil Güvenlik ekiplerinin bölgeye hareket ettiği, denizde arama çalışmasına başladığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, kazanın ardından 4 Somali uyruklu kaçak ve bir Türk, yaklaşık 2 millik mesafeyi yüzerek Seferihisar Akarca Koyu'nda karaya çıktı ve durumu yetkililere haber verdi.

Seferihisar jandarması ve polisinin sağlık ekiplerinden yardım istemesi üzerine bölgeye gelen 112 ekipleri karaya çıkan 5 kişiyi, ilk tedavilerinin ardından Seferihisar Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

Karaya çıkanlar, güvenlik güçlerine verdikleri ilk ifadede, içinde 6'sı kadın, 2'si çocuk 39 kişinin bulunduğu teknenin kayalara çarparak parçalandığını, denize düştüklerini, ''Küçük Ada'' olarak bilinen sahilden yaklaşık 3 mil açıktaki iki kaya parçasına sığındıklarını söyledikleri öğrenildi.

Sahil Güvenlik ekiplerinin bölgeye hareket ettiği, denizde arama çalışmasına başladığı kaydedildi

Etiketler :