Kadıköy Belediyesi'nde büyük vurgun

Kadıköy Belediyesi'nde büyük vurgun

.Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile eski Belediye Meclis Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı'nın Ataşehir’de büyük vurgun yaptıkları ses kayıtları ile ortaya çıktı.

CHP’nin Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi ile CHP’li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk hakkında şok açıklamalar.

Kadıköy Belediyesi’nde eski Kadıköy Belediye Meclis Başkanı Rüştü Altıner ile Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Büyük, CHP'den Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi’nin tavsiyesi doğrultusunda Selami Öztürk’ü tehdit ettiler.

Öztürk bu tehdit üzerine Rüştü Altıner’i şikayet edeceğini söyledi, sonra da İlgezdi ile görüştü.

Öztürk’ün görüşmede Altıner tarafından tehdit edildiğini söylemesi üzerine İlgezdi’nin de "Ben sizin aranızdaki soruna karışmam, Kadıköy Belediyesi rant kapısıdır. Adam cebinde parasız dolaşıyor ama belediyedeki ortamı paraların gelip gittiğini görüyor haklı olarak da çıldırıyor” şeklinde konuşma geçti.

Daha sonra Kadıköy Belediyesi’nden Ataşehir’de Bakkalköy Mezarlığı yakınındaki gecekondu alanının imar planının değiştirilmesini onayı çıktı.

Erguvan Evleri ismi verilen bölgede Kadıköy Belediyesi’nde Meclis Başkanı Rüştü Altıner ve Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Büyük’ün ele geçirdiği parseli CHP’nin Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi, yüzde 46 payla konut yaptı.

28 daireden inşaatta Hüseyin Büyük, ve Rüştü Altınel altışar daire aldı. Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye meclis üyeleri kalan daireleri kendi aralarında paylaştılar.

İşte Battal İlgezdi’nin ses kaydında anlattıkları:

Ben sana anlatayım Rüştü, Hüseyin Büyük vardı Kadıköy belediye başkan yardımcısı, Onla birlikte 3 kişi bana geldiler.

Onlara yapacağınız bir şey var. Selami Öztürk’ün boğazına çök bir arsa tahsisi yaptır, koparırsınız dedim. Gecekonducuların yeri, kat karşılığı yerinizi yapayım. En son Selami Öztürk’ü gitti tehdit ettiler aldılar.

İki parsel aldılar, Birisi Diyarbakırlı çocukların yeri vardı Orayı ikiye böldü Orayı DSP’lilere verdiler burayı da Rüştü’ye verdiler. Yüzde 46 ile yaptım adam başı 6’şar 7’şer daire düştü. 28 daireden 6’ı biri aldı 6 biri aldı 6 biri aldı geri kalanını beledeyi başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri kendi aralarında paylaştılar.

Yapacığı tek bir şey vardı hayatının kurtuluş oldu. Daha sonra Selami beni aradı Rüştü Altıner için ‘Namussuz evimi bastı, ona yer verdim, dedi, Ben de o sizin kendi probleminiz arkadaş dedim.

Selami Öztürk, Rüştü’yü Emniyete vereceğini söyledi, ben de ona senin arkadaşların dedim, Selami Öztürk, evinin basıldığı ile ilgili Gürsel Tekin ile Mustafa Demircan’ı da aradı.

Ben de Selami Öztürk’e Rüştü içtiği zaman bunu yapar. Dedim. Bu seninle Rüştü arasındaki bir sorun, Sen Beledeye Başkanısın Rüştü’de Kadıköy Belediye Meclis Başkanı, Rüştü sana niye saldırıyor dedim çünkü Kadıköy Belediyesi rant kapısıdır.

Adam cebinde parasız dolaşıyor, görüyor, ortamı görüyor para gelip para gidiyor, usulsüz ihaleler yapıyorsun, adam meclis üyesi haklı olarak çıldırıyor.

Rüştü Altıner, Selami Öztürk için, ‘s…m a…’ diyor ve ölene kadar Selami Öztürk ile konuşmadı. Rüştü öldü cenazesi hastanede, bir milyarı bile belediye olarak ödemediler sonunda ben ödedim. Bir belediye başkanı 1 milyar lirayı ödemez miKaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :