Karadayı'ya ait ikinci ses kaydı

Karadayı'ya ait ikinci ses kaydı

Eski Genelkurmay Başkanı Karadayı'ya ait olduğu iddia edilen ikinci bir ses kaydı daha ortaya çıktı

367 için Erkan Mumcu'dan destek isteyen ses kaydından sonra yeni ortaya çıkan kayıtta eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı Encümen-i Daniş'in üyeleri hakkında "Bizde birkaç tane şey var bakan var Encümen-i Daniş'te Mustafa Aysan falan yazı yazıyordu Radikale madikale ekonomiyle ilgili. Aynı zamanda bizim Encümen-i Daniş'te üye. Fethi Çelikbaş var, eski başbakan, meclis başkanı, başbakanlık da yaptı, Bülent Ulusu var" diyor.

Karadayı; Murat Karayalçın, İlter Türkmen, Mustafa Aysan, Oğuz Gökmen, Sefa Reisoğlu, Kamuran Evliyaoğlu, Necmettin Karaduman, Necdet Uruğ, Necdet Öztorun, Hüseyin Kıvrıkoğlu, Şener Eruygur'un isimlerini sayarken "Şener Paşa çok değerli bir çocuk. O ilk toplanmaları o akıl etti, yani ülkenin kaderini değiştirecek bu işte inşallah başarılı oluruz" diyor.

Murat Karayalçın ise Encümen-i Daniş'e üye olmadığını belirterek "Çiller döneminde başbakanlıkta toplantı düzenlendi. Eski devlet görevlilerinden oluşan bir danışma kurulu oluşturulması için toplantı yapıldı. Ona katıldım. Encümen-i Daniş bunun devamı olabilir" dedi.