Karanlık Oda'dan şok eden Öcalan önerisi

Karanlık Oda'dan şok eden Öcalan önerisi

Ergenekon tutuklusu Soner Yalçın'ın sahibi olduğu Oda TV, önce solda birlik, ardından da bu birliğin başına Öcalan'ı önerdi.

Ergenekon tutuklusu Soner Yalçın'ın sahibi olduğu Oda TV, dün akşam odatv imzasıyla kendi okuyucularını dahi şoke eden bir haber yayınladı. Haberden çok temenni içeren yazıda, solda bir çatı partisi kurulması gerektiği işlenerek, partinin başına da üstü kapalı bir şekilde Öcalan önerildi.

ÖNCE SOLDA BİRLİK İSTEDİ

Site, yazısının başında uzun uzun CHP'de seçim sonrası yaşanan krize değinerek, Baykal'ın başını çektiği muhalif hareketi irdeledi. Daha sonra Baykal'ın yeni yapılanma girişiminde başarısız olacağını öne süren site, ardından konuyu Öcalan'a ve BDP'ye getirdi.

BDP'nin sosyalist solda alternatif bir parti haline geleceğine vurgu yapılan yazıda solda bir çatı parti kurulması gerektiği uzun uzun anlatıldı.

ŞAKA DEĞİL! BİRLİĞİN BAŞINA ÖCALAN'I ÖNERDİ!

Oda TV asıl bombayı da burada patlattı ve bu çatının liderliğine de üstü kapalı olarak Öcalan'ı önerdi.

Oda TV'nin kayıtsız şartsız her yazdığını kabullenen okuyucularını dahi dehşete düşüren 'KILIÇDAROĞLU'NUN RAKİBİ BAYKAL DEĞİL ÖCALAN'DIR' başlıklı yazıdaki o bölüm;

"Bugün görünen şu ki, sosyalistlerin büyük bölümü “sol çatı” partisine sıcak bakıyor. Program konusunda aralarında uçurum yoktur. Tek bir program maddesi vardır. Emperyalizm teorisini kabul etmek ve en önemlisi her grup-parti yılların tecrübesiyle artık bu birlikteliğin ne derece elzem olduğunu görmektedir. Sol kültürün temelinde olan “Birleşik Cephe” olgusu yeniden gündemdedir. Kim ne derse desin bunun doğal lideri Öcalan’dır! Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal değildir. Baykal bitmiştir. Kılıçdaroğlu’nun soldaki rakibi 68 kuşağından sosyalist Öcalan’dır.

ODA TV OKUYUCULARI DAHİ ŞOKE OLDU

Sitenin bu yazısı kendi okuyucularını dahi şoke etti. Öcalan'ı Kılıçdaroğlu'nun karşısına rakip olarak koulmasına ve bu şekilde solda yeni lider olarak Öcalan'ın üstü kapalı bir şekilde önerilmesi okuyucuları çileden çıkardı.

İşte o yazının altına yazılan okuyucu yorumlarından bazıları...

Misafir - aganta7

vicdanları sızlatan bir yazı,analiz doğrumudur bilemem ancak eline kan bulaşmış bir kişi veya eline kan bulaşmış bir parti asla türkiye partisi olamaz,bunu ne vicdanlar nede akıllar onaylar,dolayısıyla bu analizi ve yazıyı şiddetle red ediyorum.

2011-06-18 09:46:29


Misafir - Turukku

Yazık. Bir teröriste, bir gladyo-töre, bir faşiste ve bir Türk Milleti düşmanına sosyalist dediğinizi görmüş olduk. Çok yazık.

2011-06-18 09:38:56


Misafir - YAMANİ

Bu yazı tamamen provakasyon amaçlı veya nabız ölçmek amaçlı yazılmıştır.. Yazıklar olsun nereden nereye geldik. Ey milletim aç gözünü..Şu an Kurbağayı kaynar suya atma hikayesi gibi kullanılıyorsun uyuma artık uyaaaaaaaaaaan.. ''Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcutdur.''

2011-06-18 09:28:06


Misafir - fizikçi

Olmadı... Saçma ötesi...

2011-06-18 09:19:49


Misafir - KAZAKKARTALI

bende bu yazıdan dolayı oda tv yi sık kullananlardan çıkartıyorum ne yazdığnızın farkında değilsiniz diyemem bu siteyi sürekli takip ediyorum o zaman eksen kayması yaşıyorsunuz...

olarak önerilmesine

ZALIM SEFKI

Apoyu pasa yapip Bodruma yollayalim diyen Türköne sarlatani bile bu kadar sacmalamamisti.#

2011-06-18 08:57:16


Misafir - ÖZNE

ODA TV kendine gel seni yıllardır ısrarla takip eden okurlarının kafasında soru işaretleri yaratma!!!!!! Bölücübaşını sosyalist diye tanımladığın anda kendini de yeniden tanımlamış oluosun!!! Yoksa "Yeni Oda tv"nin sinyalleri mi bu, Bilelim de ona göre yıllardır herkese inat kurduğumuz gönül bağımızı burda keselim bitsin!!!!!!!!!!

2011-06-18 08:54:25


deliorman

oda tv sende battın.. üyeliğimi silecek bir link bulamadım.. derhal üyeliğimi sinin.. benim için oda tv sayfası kapanmıştır.. ne haliniz varsa görün !!! kim olduğunuz ne olduğunuz belli değil !!!

2011-06-18 08:47:36


Misafir - sedat hoca

Bu yazının "KORSAN!" olduğunu açıklayın lütfen; kim bunu yazabilir?

2011-06-18 08:47:02


Misafir - bonasera

Odatv.den bu haberi gözden geçirmesini istiyorum. Başlığınızda sadece özel haber diyorsunuz, bu haber ise düpedüz kışkırtma içeriyor. Öcalan'ın Türkiye sosyalistlerinin başı olacaksa lanet olsun böyle sosyalizme...

2011-06-18 08:45:52


Misafir - TURKUAZ

Bu makale OdaTV'nin yüz karasıdır. Bu aymazlık nereden geliyor?

SİTENİN EN HARARETLİ YAZARI DAHİ İSYAN ETTİ

Oda TV'de nerdeyse hergün düzenli olarak yazan Nihat Genç dahi Oda.tv imzasıyla yayınlanan yazıya tepki gösterdi. Yazının altına not eklettiren Nihat Genç, yazıya hiç bir şekilde katılmadığını belirtmek zorunda kaldı.

İşte herkesi şoke eden odatv.com imzasıyla yayınlanan o yazı...

KILIÇDAROĞLU'NUN RAKİBİ BAYKAL DEĞİL ÖCALAN'DIR

Deniz Baykal ve ekibi üçüncü kez CHP yönetimine gelmek için ellerinden geleni yapacak ama başarılı olamayacaklar. Ancak CHP içinden yeni bir “Güven Partisi” çıkarabilirler. Baykal yine kendine bir genel başkanlık koltuğu bulur ancak ilk seçimde hüsrana uğrar ve bu konu kapanır.

Peki, CHP dışında bir seçime daha girecek olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun rakibi kim?

Sosyalistler!

Gelin soğukkanlı olalım ve bir fotoğrafını çekelim: Yeni anayasa değişikliğiyle baraj %5 ya da %7`ye inecektir. Bu bugün BDP’nin (yarın da adı başka) sol ittifak sol çatı partisinin, parti olarak seçime gireceği anlamına gelir ve bugüne kadar iktidar adaylığı/baraj sorunu nedeniyle CHP`ye oy veren sosyalistlerin bu partiye yönelmesine sebep olacaktır.

Bakınız…

Öcalan`ın BDP`ye en büyük eleştirisi “Türkiye partisi olmayı bir türlü başaramamış” olmasıydı. Salt Kürt sorunuyla Türkiye partisi olunamayacağı, tüm sorunları dile getirip çözümü anlatmalarını istedi. Öcalan sosyalist kimlikten vazgeçmiş değil. Türkiye partisinde ısrarcı, bunda şaşırtıcı bir yan yok. Dün, Mihri Belli`den Dr. Hikmet Kıvılcımlı`ya ve TİP`e kadar sosyalist partiler (ki Doğu Perinçek’in sosyalist partisi bile) Kürt meselesini dile getirip, çözüm önerileri nedeniyle kapatıldı. Kuşkusuz zaman kişileri partileri bambaşka yerler “uçurdu.”

Bugün görünen şu ki, sosyalistlerin büyük bölümü “sol çatı” partisine sıcak bakıyor. Program konusunda aralarında uçurum yoktur. Tek bir program maddesi vardır. Emperyalizm teorisini kabul etmek ve en önemlisi her grup-parti yılların tecrübesiyle artık bu birlikteliğin ne derece elzem olduğunu görmektedir. Sol kültürün temelinde olan “Birleşik Cephe” olgusu yeniden gündemdedir. Kim ne derse desin bunun doğal lideri Öcalan’dır! Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal değildir. Baykal bitmiştir. Kılıçdaroğlu’nun soldaki rakibi 68 kuşağından sosyalist Öcalan’dır.

NOT:Nihat Genç, telefonla arayarak bu yazıda anlatılanları anlamadığını, anladığı kadarına da hiçbir şekilde katılmadığını Odatv'ye not olarak, biz editörlere iletti.

ROTAHABER 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.