Karayalçın CHP'nin Ergenekon Adayı mı?

Karayalçın CHP'nin Ergenekon Adayı mı?

Karayalçın'ın SHP'de beraber çalıştığı Ömer Gürcan'dan çarpıcı iddia!

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın hakkında şok iddialar. Murat Karayalçın’ın SHP’deki en yakın adamlarından biri olan Ömer Gürcan, “Karayalçın SHP’yi ve arkadaşlarını resmen satmıştır. Karayalçın, Encümen-i Daniş’in onun ötesinde Ergenekon’un belediye başkan adayıdır” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ak Parti adayı Melih Gökçek’in, “Karayalçın baronların adayı” tezi, Karayalçın’ın en yakınındaki yol arkadaşlarından Ömer Gürcan tarafından doğrulandı.

SES TV’de Haber Genel Yönetmeni Latif Şimşek’in sunduğu Çıkış Yolu programına, TKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tuncay Çelen, DSP’nin Ankara için tek aday adayı olan Murat Güztoklusu ve SHP üyesi iken Karayalçın’ı eleştirdiği için ihraç edilen Ömer Gürcan katıldı.

KARAYALÇIN SÖZÜNÜ TUTMADI

Ömer Gürcan, CHP adaylığı söz konusu olduğunda Murat Karayalçın’ın SHP’lileri toplayarak, “Kesinlikle CHP’den aday olmayacağım” dediğini aktardı. Daha sonra CHP’ye giden Murat Karayalçın’ın “SHP’lileri sattığını” öne süren Ömer Gürcan, CHP adaylığından sonra Karayalçın’ı tanımayamadığını söyledi ve müthiş iddialarda bulundu.

Gürcan önce, Karayalçın’ın Encümen-i Daniş’in adayı olduğunu öne sürdü. Karayalçın’ın, “Encümen-i Daniş üyesi değilim ama çağırsalar seve seve giderim” dediğini hatırlatan Gürcan, iddialarını daha da ileri götürerek, “Karayalçın sadece Encümen-i Daniş’in değil aynı zamanda Ergenekoncuların da adayıdır” dedi.

Karayalçın’a “abi” diyecek kadar yakın olduğunu söyleyen Gürcan, “SHP’yi yüzüstü bırakıp arkadaşlarını sattıktan sonra gerçekleri gördük. Bu adam acaba Dışişleri Bakanlığı yaparken, Başbakan Yardımcılığı yaparken bu görevleri nasıl yaptı, hangi şartlarda yaptı merak ediyorum” dedi. Ömer Gürcan, Ankara’da CHP’nin ve Karayalçın’ın Melih Gökçek karşısında kazanma şansı olmadığının da altını çizdi.

BARONLARI ADAYI TEZİNİ DOĞRULADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bir süre önce, “Karayalçın baronların adayıdır” demiş ve bu iddiasını şöyle açıklamıştı:

“İstanbul’da aralarında medya patronları ve bazı iş dünyasının da bulunduğu baronlar, Ankara’da Karayalçın’ın CHP’den aday olması ve solda başka aday çıkarılmaması kararı aldılar. Şimdi bu karar uygulamaya konulmuştur.”

Melih Gökçek’in bu iddialarını Çıkış Yolu’nda DSP aday göstermemesine rağmen aday adaylığı başvurusunda bulunan tek isim olan Murat Güztoklusu doğruladı. 1999 seçimlerinde yine DSP’den Çankaya Belediye Başkan adayı olan Murat Güztoklusu, Doğan medya grubunu ima ederek başından geçen bir olayı anlattı.

Seçim çalışmaları çerçevesinde, bir medya grubunun Ankara Temsilcisini ziyaret ettiklerini söyleyen Güztoklusu, “O gazetenin temsilcisi bize açık açık ‘Biz bu seçimde grup olarak CHP’yi destekleme kararı aldık’ dedi. Bu da Karayalçın’ın kimlerin adayı olduğu gösteriyor sanırım.

Kaynak: cafesiyaset