Kaza yaptı, hatıra fotoğrafı çektirdi

Kaza yaptı, hatıra fotoğrafı çektirdi

İzmir'in Çankaya semtinde geçirdiği kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, cep telefonuyla arkadaşına hatıra fotoğrafı çektirdi

Çevredeki vatandaşların meraklı bakışları arasında yerde yatan arkadaşının fotoğrafını çeken genç, daha sonra cep telefonunu geri verdi. Ardından cankurtaranla Alsancak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan motosiklet sürücüsünün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


Kaza, 1343 ile 1341. sokakların kesişiminde meydana geldi. Bir tatlıcıda motosikletli dağıtım görevlisi olarak çalışan Mustafa Yedikardeş (27) yönetimindeki 35 YS 568 plakalı motosikletle Mert Çampınar'ın (36) kullandığı 35 CKB 75 plakalı otomobil çarpıştı. Yedikardeş, motosikletin üzerinden fırlayarak beton zemine düşerken Çampınar ise yara almadan atlattı. Yedikardeş'in üzerine düştüğü sağ bacağından yaralandığı kazayı gören vatandaşlar, durumu polise ve 112 Acil Servis'e bildirdi. Yerde yaralı halde yatan motosiklet sürücüsü Yedikardeş, cankurtaran beklerken cebinden çıkardığı cep telefonunu, hatıra fotoğrafı çekmesi için başında bekleyen arkadaşı Ferdi Yılmaz'a (26) verdi.


Yılmaz da etraftaki vatandaşların meraklı bakışları arasında fotoğrafı çekti. Yılmaz, daha sonra fotoğrafı görmesi için cep telefonunu Yedikardeş'e geri verdi. Fotoğrafı beğenen motosiklet sürücüsü, telefonu cebine koydu. Bir süre sonra olay yerine ulaşan 112 ekibi, Yedikardeş'i Alsancak Devlet Hastanesi acil servisine götürdü. Tedavi altına alınan sürücünün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.


Otomobil sürücüsü Çampınar ise Kantar Polis Merkezi'ne götürülerek ifadesi alındı.


Tarafların birbirinden şikayetçi olmadığı, Çampınar'ın serbest bırakıldığı öğrenildi.