Keçiören AŞ'de Domuz Gribi Paniği

Keçiören AŞ'de Domuz Gribi Paniği

Domuz Gribi Futbol Sahalarına da sıçradı. Keçiören AŞ takımındaki bazı futbolcularda domuz gribi gözükünce yarınki İzmirspor maçı iptal edildi.

Domuz gribi kabusu futbola da sıçradı. Ankara'nın üçüncü lig'deki temsilcisi Keçiören AŞ kadrosunda bulunan bazı futbolcularda hastalığın belirtilerinin görüldüğü açıklandı. Keçiörenspor AŞ'nin yarın oynayacağı İzmirspor maçı ise ertelendi.

Domuz gribi mikrobunu Başkent ekibi futbolcularının Gazi Üniversitesi ekibi ile Bulgaristan'ın Varna kentinde düzenlenen UEFA Kupası maçları sırasında kaptıkları bildirildi.

Bu futbolcular Ankara'ya döndükten sonra virüsün Keçiörenspor takımı içinde yayıldığı ve bazı oyunculara  bulaştığı öğrenildi.

Hastalık belirtileri görülen futbolcular acilen gözetim altına alındılar ve tedavilerinin sürdüğü Ankara numune hastanesi'nde izole edildiler.

Kulüp Başkanı Tahir Çopur NTV Spor'a yaptığı açıklamada "11 futbolcuda görüldüğü doğru değil. Gözetim altında olan 6 futbolcumuz bulunmakta. Diğer oyunculara ve teknik ekibe bulaşıp bulaşmadığı birkaç içinde netleşecek." dedi.

Etiketler :