Polis ünlü iş adamının oğlunu arıyor

Polis ünlü iş adamının oğlunu arıyor

Kesik kafası çöpte bulunan genç kızın olay günü buluştuğu sevgilisinin kimliği tespit edildi

Etilerde bir çöp konteynırında gitar kılıfına sarılarak atılmış kesik kafanın, üniversite sınavlarına hazırlanan 18 yaşındaki Münevver Karabulut isimli genç kıza ait olduğu belirlendi.

POLİSİN BAŞARISI

KIsa sürede Münevver Karabulut'un yakın çevresine ulaşan polis, genç kızın dersane çıkışında saat 17.00 sıralarında erkek arkadaşı ile buluşmak için plan yaptığını öğrendi.

İÇKİ DEVİ ŞİRKET

Mürüvvet'in sevgilisinin, dev bir içki şirketinin tepe yöneticisi ve ortaklarından birinin oğlu olduğu anlaşıldı. Güvenlik kameralarındaki eşkale de uyan genç her yerde aranıyor.

İşte gitar kutusundaki kız

İSTANBUL Etiler Nispetiye Caddesi'ndeki çöp konteynırını önceki gece kağıt toplamak için karıştıran bir kişi bir gitar çantası fark etti. Çantayı ağır olduğu için kaldıramayan ve etrafında kan olduğunu fark eden adam, polisi aradı. Olay yerine gelen polis, gitar çantasını açtıklarında bir bayan cesedi ile yanındaki poşedin içinde de kafası ile karşılaştı.

LÜKS BİR ARAÇLA

İLK incelemede, genç kızın boynundan bıçaklandığı ve daha sonra boğazının kesilerek başının vücudundan ayrıldığı belirlendi. Polis, öldürülen kızın üniversite sınavına hazırlanan, Bolu Mengen kayıtlı, 18 yaşındaki Münevver Karabulut olduğunu tespit etti. Çöp konteynırı yakınındaki bir anaokulunun ve bir sitenin güvenlik görevlisi O. K. ve V. Ç.'nin, ifadelerine başvuruldu. Anaokulunun güvenlik görevlisi, konteynıra 25 ile 45 yaşlarında iki adamın çanta bıraktığını söyledi. İfadeye göre, lüks bir otomobil Etiler Camii'nin önünde durdu. Otomobilden inen kişiler, güvenlik görevlilerinin kendilerini fark etmesi üzerine bagajdan indirdikleri çantayı tekrar bagaja koyarak uzaklaştı. Şüpheliler, daha sonra alt sokaktaki çöp konteynıra bagajdaki çantayı atarak kayıplara karıştı.

KATİLLER KAMERADA

ANAOKULUNUN güvenlik kamerası kayıtlarına incelemeye alan polis, şüphelilerin kameraya takıldığını belirledi. Polisin kamera görüntülerini kullanarak şüphelilerin kimlik tespitini yapmaya çalıştı. Sonuçta iki şüphelinin eşkali belirlendi ve yakalanmaları için çalışma başlatıldı. Polis, Münevver Karabulut'un vücudunda boğuşma izleri tespit etti. Karabulut'un boğazını keserek başını gövdesinden ayıran zanlılara ulaşmak için polis, gitar çantasında parmak izi incelemesi yaptı. Yapılan incelemede genç kızın tırnak aralarında katillere ait olabilecek DNA örnekleri bulundu.

ERKEK ARKADAŞI KAYIP

VAHŞİ cinayetten sonra gözler, genç kızın arkadaş çevresine çevrildi. Dedektifler Münevver'in dersane sonrası saat 17.00'de erkek arkadaşı ile buluşmak için plan yaptığını öğrendi. Karabulut'un, ünlü bir içki firmasının üst düzey yöneticisinin oğlu olan sevgilisinin arandığı belirtildi. Kızın başının gitar kutusunda bulunması, şüphelilerin müzik ile ilgilenen birileri olabileceği şüphesini de doğurdu. Genç kızın babası Süreyya Karabulut'un ise Fener Rum Patrikhanesi'nde aşçı olduğu kaydedildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 2494 defa okunmuştur