Kılıçdaroğlu Neyin Önünü Alıyor?

Kılıçdaroğlu Neyin Önünü Alıyor?

CHP'nin eski Milletvekili Şahin Mengü, CHP'ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Dersim ile ilgili bir mektup kaleme alan CHP'nin eski Milletvekili Şahin Mengü, açıklamalarında mektubun içeriği ve CHP'de yaşanan gelişmelere ilişkin Kanal A Haber Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

Şahin Mengü'nün açıklamasından satır başları şöyle;

"Bugüne kadar CHP'de kimse bu ithamla suçlanmadı"

"Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından CHP'nin sanki MİT'in güdümünde olduğu gibi bir anlam çıkıyor. Kılıçdaroğlu'nun ulusalcı diye tabir ettiği kesim CHP'nin ana gövdesidir. Ulusalcılar bu ülkenin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne inanan, Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyen, Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkan ve Türklüğü bir etnik köken milliyetçiliği olarak benimsemeyen, bunu bir tarih, dil ve kültür birliği olarak kabul eden insanlar. Bunların MİT ya da başka istihbarat teşkilatları gibi teşkilatlarla hiçbir işleri olmaz. Bugüne kadar CHP'de hiç kimse bu ithamla suçlanmadı."

"Kılıçdaroğlu bu bilgiyi nereden alıyor?"

"Bir de tabi şöyle bir şey var Sayın Kılıçdaroğlu bu bilgiyi nereden alıyor ve biliyor? Zaman zaman kendisine MİT gelip bir bilgi sunuyorsa, ona bir itirazım yok. Eğer MİT  böyle ahlak dışı bir kontrol ve yöntem varsa Kılıçdaroğlu'nun buna mani olması lazım. Anlaşılır gibi değil kim bilgi veriyorsa onların bilinmesi lazım."

"Bu partide Alevilik ve Kürtlük hiç konuşulmamıştı"

"Bu partide Kılıçdaroğlu Genel Başkan olana kadar Kürtlük ve Alevilik hiç konuşulmamıştı. Sayın Kılıçdaroğlu'nun sayesinde bunlar konuşulur hale geldi. Kimin aklına geldi? Parti Kürt partisi ya da Alevi partisi olsun...  Bizim partide daha henüz büyük bir çatlama, kavga konusu olmadı."

"Kılıçdaroğlu'nun amacı bazı konularda ön almak olabilir"

"Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasında amaç, bazı konularda ön almak olabilir. Mesela Baykal'a düzenlenen kaset operasyonunun arkasında kimlerin olduğu ortaya çıkabilir. Bu isimler ortaya çıkarsa Sayın Kılıçdaroğlu bundan rahatsız olabilir."

Kılıçdaroğlu Türkiye'nin üniter yapısını tehlikeye düşürecek açıklamalar mı yapacak?

"Bir de durup dururken Kürt, Alevi demesinin sebebi, benim basından takip ettiğim kadarıyla 29 Kasım'da Diyarbakır'da Kürt açılımı yapacağız demiş. Şimdi orada acaba Türkiye'nin üniter yapısını tehlikeye düşürecek açıklamalar mı yapacak? Yani onu ön mü almaya çalışıyor? Yani ona bir tepki doğarsa "Ben söylemiştim ulusalcılar MİT'in tahrikine geldi" mi demek istiyor?"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.