Kılıçdaroğlu'ndan tarihİ çarkı!

Kılıçdaroğlu'ndan tarihİ çarkı!

Her konuşmasında dokunulmazlıkların kaldırılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, Balbay ve Haberal'ın serbest bırakılması için siyaset tarihine geçecek bir çarka

Seçim öncesinde yaptığı her konuşmada dokunulmazlıkların kaldırılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, Balbay ve Haberal'ın serbest bırakılması için bu sözlerinden de çarketti.

Bugüne kadar dokunulmazlıkların kaldırılmasından en çok ısrar eden CHP, Meclis'e milletvekillerine daha fazla dokunulmazlık sağlayacak yeni bir yasa teklifi vermeye hazırlanıyor. CHP bunu da Ergenekon sanıkları Haberal ve Balbay'ın serbest bırakılması için yapacak.

100. MADDE DEĞİŞTİRİLECEK

Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP, Balbay ve Haberal'ın serbest bırakılmaları için tutuklamaları düzenleyen 100. maddenin değiştirilmesini öneren yasa teklifi verecek. Tutuklama nedenlerini düzenleyen bu maddeye milletvekilleri için “istisna” hükmü önerilecek. Tek maddelik teklife göre; 100. maddeye 'Kesin hükmün infazı dışında seçilmiş milletvekili yakalanamaz ve tutuklanamaz' fıkrası ilave edilecek.

MİLLETVEKİLLERİNİ TAM DOKUNULMAZ YAPIYOR

Bu maddenin yasalaşması halinde hem Balbay ve Haberal serbest kalmış olacak, hem de milletvekilleri şu andaki dokunulmazlık zırhlarından daha kalın bir dokunulmazlık zırhına bürünmüş olacak.  Her seferinde dokunulmazlıkların kaldırılmasını isteyen CHP, Ergenekon sanıklarını kurtarmak uğruna dokunulmazlıkları daha da artırarak büyük bir çelişkiye daha imza atmış olacak.

KILIÇDAROĞLU'NDAN TARİHİ ÇARK

CHP'nin teklifinin Meclis'ten geçmesi halinde, her konuşmasında dokunulmazlıkların kaldırılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, tarihi bir çarka da imza atmış olacak.

DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRIN REFERANDUMDA 'EVET' OYU VEREYİM BİLE DEMİŞTİ!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partinin başına geçtiği andan itibaren en çok işlediği konu dokunulmazlıkların kaldırılması olmuştu. Kılıçdaroğlu bu konuda o kadar ısrarcı olmuştu ki, 'hayır' oyu verilmesi için çalıştığı referandumda, dokunulmazlıkların kaldırılması için 'evet' oyu vereceğini dahi açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu referandum öncesinde yaptığı konuşmada şöyle demişti;

"Bu referandumda milletvekilliği dokunulmazlığı var mı, bir milletvekili niye dokunulmazlığın ardına saklanır? Demek ki bir şey götürdü. Erzurum'dan söylüyorum Recep bey duysun diye söylüyorum. Eğer milletvekilliği dokunulmazlığını kaldırırsa bu referanduma ben de evet diyeceğim."

KENDİ DOKUNULMAZLIIĞININ KALDIRILMASI İÇİN DAHİ DİLEKÇE VERMİŞTİ

Kılıçdaroğlu bu konudaki ısrarını seçim öncesinde daha da ileri götürmüştü. Kılıçdaroğlu, seçim öncesinde Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı'nın, dokunulmazlığının kaldırılması yönünde fezleke hazırlayacağı yönündeki iddialar üzerine "Benim Meclis Başkanlığı'nda dokunulmazlığımın kaldırılması ile ilgili dilekçem zaten var" şeklinde cevap vermişti.

Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis'e vermeyi planladığı bu yasa teklifiyle, siyaset tarihinin en büyük çarkına da imza atmış oldu.

rotahaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum