Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak haber!

Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak haber!

'Stockholm sendromu' benzetmesi kamuoyuna sızan Kılıçdaroğlu yine çok kızacak..

Kılıçdaroğlu, "Bundan sonra dışarı bilgi vereni bulursam affetmem" dedi. Bilgiler yine sızdı...

Seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı 'Stockholm sendromu' değerlendirmesi kamuoyuna sızan Kılıçdaroğlu dünkü toplantıda MYK üyelerini uyardı: "Bundan sonra dışarı bilgi vereni bulursam affetmem." Kılıçdaroğlu, AK Parti'yi örnek göstererek onların dışarıya bilgi sızdırmadıklarını söyledi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel BaşkanKemal Kılıçdaroğlubaşkanlığında toplandı. MYK'da milletvekili genel seçimlerine yönelik değerlendirme ile son yaşanan gelişmelerin ele alındığı öğrenildi. Toplantıda ayrıca seçimler sonrası il ve ilçe başkanlıklarından istenen ve çoğunun geldiği belirtilen raporlar da masaya yatırıldı.

12 Haziran seçimlerinin ardından ikinci toplantısını yapan MYK, parti içi muhalefet çalışmaları nedeniyle gergin bir ortamda başladı.

Daha önceki toplantıda seçim sonuçlarını, "Stockholm Sendromu" benzettiği gerekçesiyle sert eleştiri alan Kılıçdaroğlu'nun dün MYK üyelerini sert biçimde uyardığı öğrenildi. Kuruluşunun üzerinden 9 yıl geçen AK Parti'nin MKYK toplantılarından dışarıya bir tek bilgi bile sızmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bundan sonra dışarı bilgi veren olursa ve kim olduğunu da bulursam affetmem. Derhal parti disiplinini çalıştırırım" dedi.

RAPOR BÖYLE HAZIRLANMAZ

Toplantıda seçim sonuçlarına ilişkin il başkanlıklarından gelen raporlar da ele alındı.

Kılıçdaroğlu, il başkanlıklarından gelen raporların üstünkörü hazırlandığına dikkat çekerek, "Böyle rapor hazırlanmaz" diyerek tepkisini gösterdi.

Yaklaşık 5 saat süren MYK toplantısının ardındanCHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklama yapacağı iddia edildi. Fakat toplantı ile ilgili açıklama yine CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil tarafından yapıldı.

İMZA BULSUNLAR YAPALIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu toplantıya gelişinde muhalefetin kurultay talebi için "Yeteri kadar imza bulurlarsa biz çıkarız kurultayımızı yaparız ama CHP kurultaylar partisi olmamalıdır" değerlendirmesini yaptı.

Canalioğlu şunları söyledi: "Deniz bey genel başkan iken 'Bıktım bu kurultaylardan' diyordu. Herkes kendi yerini bilecek, CHP'nin göstermiş olduğu başarıyı sahiplenecek, basın üzerinden de konuşmayacak. Gelecek burada yetkili organlara konuşulacak. Öyle dışarıdan bu partinin almış olduğu başarıyı küçümsemek, bu partiye yanlış yapmak demektir."


YENİ ŞAFAK

 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.