Kongre öncesi transfer atağı mı?

Kongre öncesi transfer atağı mı?

Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu’ya MHP’den sürpriz şekilde “Gel bize katıl” daveti geldi.Heyetlerin gidip geldiği görüşmelerde son durum ne oldu? Mumcu MHP'ye katılacak mı?

DP ve Anavatan Partisi’nin ilk birleşme projesinden sonra partinin genel başkanlığından ayrılıp inzivaya çekilen Erkan Mumcu’ya MHP’den “ Gel kongremizde bize katıl” davetinin yapıldığı öğrenildi.

Bizzat Devlet Bahçeli Heyet gönderdi iddiası

Erkan Mumcu’ya çok yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre gençlik yıllarında ülkü ocaklarında yetiştiği için bizzat Devlet Bahçeli’nin talimatı ile MHP’ye katılma teklifleri geldiği öğrenildi.

MHP’li kaynaklara yakınlığı ile bilinen haber2000 internet sitesinde Göktürk Tunçtürk tarafından ortaya çıkan kulis çalışmasında Mumcu’ya birkaç kez heyet gittiği öğrenildiği belirtildi. Mumcu’ya 8 Kasım’da yapılacak olan büyük kongrede MHP’ye katılma teklifini götürdükleri ve bu konuda da ısrar edildiği öğrenildi.

Mumcu gelen heyetlere cevap verdi mi?

Erkan Mumcu’nun ise MHP heyetine net bir cevap vermediği ve konuyu yakın arkadaşları ile değerlendirdiği, yakın siyasi arkadaşlarının ise Mumcu’nun MHP’ye katılmasını istedikleri yönünde O’na baskı yaptıkları belirtildi.

Mumcu’nun bu konudaki kararını ise, kongre öncesi vereceği ve yakın dostlarının şimdiden  8 Kasım’da Erkan Mumcu’nun MHP’de olacağı yönünde  iddialarda bulunduğu belirtildi.

Cafesiyaset

Etiketler :