Konya'dan Gazze'ye yardımlar sürüyor

Konya'dan Gazze'ye yardımlar sürüyor

Filistin halkına yönelik saldırıların ardından Konya'da faaliyet gösteren firmalar yardım yapmaya devam ediyor.

Filistin'e yardım elini uzatan Adese alışveriş Merkezi, temel ihtiyaç ürünleriyle dolu bir TIR dualar eşliğinde yola çıkarken, Kombassan Holding Merkez ve şirketlerinde çalışan personel, kendi aralarında topladıkları 28 bin TL'yi Gazze'ye gönderdi. Saldırıların ardından Filistin halkının maddi ve manevi büyük yara aldığını belirten Adese yetkilileri, Gazze'de ihtiyaç sahibi insanlara ellerinden geldiğince yardım etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Filistin halkına yönelik saldırıların ardından evleri yıkılan, ailelerini kaybeden insanlara Konya halkı yardım etmeye devam ediyor. Kombassan Holding Merkez ve şirketlerinde çalışan personel, kendi aralarında topladıkları 28 bin TL'yi Gazze'ye gönderirken, Adese ise temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu bir TIR'ı yola çıkardı.

Adese'nin, Filistin'e temel ihtiyaç ürünleri taşıyan aracının yola çıktığını ifade eden Adese Genel Müdür Yardımcı Mustafa Cüce, Filistin halkına yardımda bulunmayı bir görev saydıklarını belirtti. Filistin halkının her zaman yanında olduklarını belirten Cüce, Filistinli Müslümanların acılarını hafifletmek için ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

İsrail askerlerinin bölgeden geri çekilmesiyle Filistin'de yaşayan insanların dramının gözler önene serildiğini söyleyen Cüce, "Filistin halkının içinde bulunduğu durum son günlerde daha da vahim bir hal almıştı. Masum çocuklar, kadınlar ve siviller katledilmiş, yıllardır tüm imkanları kısıtlanmış Gazze, yaşanmaz ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiştir. Şimdi dünyanın dört bir tarafından Gazzelilere yardım eli uzanıyor. Bu anlamda, Adese olarak, Filistinli kardeşlerimizin acılarını hafifletmeye yönelik gayretlerimizin, sadece bir yardım aracıyla sınırlı kalmadığını ve kalmayacağını ifade etmek isterim." dedi.

Saldırı sırasında Filistin halkına yapılan zulme seyirci kalmayan Kombassan Holding de Gazze'ye yardım yapmaya devam ediyor. Geçen hafta bölgeye 14 ton gıda gönderdiklerini ifade eden Kombassan Holding Halkla ilişkiler Müdürü Alpaslan Yeşilkaya, Kombassan çalışanları adına şu açıklamayı yaptı: "Ülkemizde önceki yıllarda yaşanan acılı günlerde, depremde Kombassan Grubu'nun yaptığı hizmetler, yardımlar herkesin malumudur. Bugün de biz yani Kombassan çalışanları olarak bu misyonu elimizden geldiğince yüklenelim istedik. Filistin'de binlerce savunmasız kardeşimiz çoluk çocuk ayırt edilmeksizin katledilirken duyarsız kalamazdık. Bütün dünyanın hatta İslam ülkelerinin bile sessiz kalarak İsrail'e suç ortaklığı yaptığı bir dönemde bizlerin sessiz kalması mümkün değildi. Türkiye'mizin, devletiyle-milletiyle adeta tek yürek olduğu bu meselede biz de karınca kararınca bir katkı yapalım istedik. Kombassan çalışanları olarak geçen hafta 14 ton muhtelif gıda yardımı göndermiştik. Bugün de İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla, vakfımız hesabında toplanan 28 bin TL'yi gönderdik. Gazze'li kardeşlerimize kesintisiz olarak gönderdiğimiz dualarımız da devam ediyor." (CİHAN)
Kaynak:Haber Kaynağı