Koray Çalışkan-Orhan Miroğlu arasında 2. raund!

Koray Çalışkan-Orhan Miroğlu arasında 2. raund!

Habertürk ekranlarında Koray Çalışkan ile Orhan Miroğlu arasında geçen hafta başlayan polemik bu hafta da devam etti. Canlı yayında ağır suçlamalar havada uçuştu.

Habertürk ekranlarında Balçiçek İlter'in modere ettiği Karşıt Görüş yine bir canlı yayın düellosuna sahne oldu. Koray Çalışkan ile Star yazarı Orhan Miroğluarasında geçtiğimiz hafta gibi yine ateşli birpolemik yaşanırken ağır suçlamalar havada uçuştu.

DERSİM KAVGASI TOZU DUMANA KATTI!

Cumhuriyet tarihinin hararetli tartışmalarından olan 1938 Dersim olaylarının "katliam" mı yoksa "isyan" mı olduğu yönündeki tartışmaya Çalışkan ile Miroğlu polemiği damga vurdu. CHP'nin devletçi bir tutum aldığını ve katliam karşısında alması gereken tutumu almadığını savunan Orhan Miroğlu, AK Parti'nin bu konuda aldığı pozisyonu vurguladı. Miroğlu'na itiraz eden Koray Çalışkan ise CHP'nin Dersim karşısında devletçi bir tavır almadığını ve Onur Öymen gibi devletçi tutum alanların partiden dışlanarak yapayalnız kaldığını söyledi. Uludere'deki Roboski katliamını hatırlatan Çalışkan, Miroğlu'na "sen bir Kürt olarak hükümetin Roboski için özür dilemesini istedin mi?" diye sorunda stüdyoda ipler koptu.

"DERSİM KATLİAMINI SAĞIN LİDERİ CELAL BAYAR YAPTI"

Dersim katliamının merkez sağın kurucu lideri Celal Bayar'ın Başbakanlığı'nda yaşandığını hatırlatan Koray Çalışkan, 6-7 Eylül olayları ve Roboski'nin sağ iktidarların zamanında yaşandığını vurguladı:

Dersim CHP'nin suçu mudur? Asıl soru budur. Dersim katliamı Türkiye sağının kurucusu Celal Bayar'ın Başbakanlığı'nda yaşanmıştır. Atatürk iki defa komaya giriyor. Daha Ağustos'ta AK Parti'li Emrullah İşler mezarına gidip "Celal Bayar'ın mücadelesini AK Parti sürdürüyor" açıklaması yaptı. Türkiye merkez sağının ayıbıdır öncelikle. 6-7 Eylül olayları kimin zamanında olmuştur. Menderes'in kurduğu gazete insanları gayrı müslilere karşı kışkırtmıştır. 34 Kürt köylüsünü öldüren Roboski katliamı CHP'nin iktidarında mı yaşandı. Özür diledi mi AK Parti Roboski için? 301 maden işçisi için kim özür diledi devlet adına?

"TAM BİR PROVOKATÖRSÜN!"

"Dersim'in günahlarını alıp aklayıp paklama" diyen Miroğlu Çalışkan'ın tutumunun tartışmayı sabote ettiğini savurken "tam bir provokatörsün, tipik bir provokasyon bu" dedi. GEÇTİĞİMİZ HAFTA DA POLEMİK YAŞAMIŞLARDI

Programda geçtiğimiz hafta da ikili arasında gerilim yaşanmıştı. Koray Çalışkan'ın eleştiriler karşısında gülümsemesi Orhan Miroğlu'nu adeta çıldırtmış stüdyoda sert bir polemiğe sahne olmuştu. "Sen nasıl hocasın" diyerek Çalışkan'a tepki gösteren Miroğlu, tepkisini şöyle göstermişti.

"Gülmenize gerek yok, ciddi şeylerden bahsediyoruz. Benim karşımda öyle gülemessin! Doğru konuş, sözlerimi çarpıtma rica ediyorum. Ciddi bir meseleden bahsediyoruz. Canı yanmış milletin böyle gülerek anlatamassın. Ciddi ol lütfen, ciddi ol benim karşımda böyle gülemessin. Sana çocuk oyuncağı gibi geliyor değil mi? 30 bin kişi ölmüş. İnsanı çıldırtma lütfen. Yazın yav hocasın!"

İŞTE GEÇEN HAFTA YAŞANAN O POLEMİK:


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.