Koşaner'den darbeci paşaya ilanlı darbe!

Koşaner'den darbeci paşaya ilanlı darbe!

Pazartesi günü ölen 12 Eylül darbesinin kudretli Paşası Or. Nejat Tümer'e Genelkurmay Başkanı Koşaner'den öyle bir darbe geldi ki...

12 Eylül darbesinin ardından yönetime el koyan Milli Güvenlik Konseyi'nden yer alan darbenmin kudretli Paşası Or. Nejat Tümer için Genelkurmay'ın Hürriyet gazetesine verdiği taziye ilanı, görenleri şoke etti.

Genelkurmay Başkanı Koşaner, Hürriyet gazetesine verdiği ilanda dün defnedilen Tümer'in doğum tarihini askerliğe başladığı yıl olan 1944 olarak yazdırırken, ölüm tarihi ise ilginç bir şekilde 12 Eylül darbesinin yapıldığı yıl olan 1980 olarak yazdırdı.

Bu durum, 'Genelkurmay Başkanı Koşaner, darbeci general Tümer'i darbe yaptığı gün öldürdü' şeklinde yorumlara neden oldu.

Genelkurmay Başkanı Koşaner, Hürriyet gazetesine verdiği ilanda doğum tarihi yerine Tümer'in askerliğe başladığı tarih olan 1944, ölüm tarihini de darbenin yapıldığı yıl olan 1980 olarak yazdırması kamuoyuna verilen bir mesaj olarak algılanırken, bu algıyı kuvvetlendiren diğer bir detay ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in cenazeye katılmaması oldu.

ROTAHABER 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.