Küçük'ün "cep sinyalleri" mahkemede

Küçük'ün "cep sinyalleri" mahkemede

Veli Küçük'ün, 30 Nisan-11 Mayıs 2006 tarihlerinde bulunduğu yerlerle ilgili cep telefonu sinyallerine ilişkin yazı mahkemeye ulaştı.

''Ergenekon'' davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin, müdahil Cumhuriyet Gazetesi avukatlarının talebi doğrultusunda Telekomünikasyon İletişim Daire Başkanlığından istediği, ''30 Nisan 2006 tarihinde yapıldığı iddia edilen Ataşehir toplantısına katılanların 29 Nisan 2006 tarihinden gazetenin bombalandığı 11 Mayıs 2006 tarihine kadarki süreçte nerelerde olduğuna ilişkin baz istasyonu bilgileri'' dosyaya konuldu.

Buna göre, Veli Küçük'ün 29 Nisan 2006'da Ankara'da Maltepe, Gençlik Caddesi, Erk Otel, Bayındır Sokak, Ziya Gökalp, Sakarya Caddesi, Dikmen, Gölbaşı ve Mogan'da baz istasyonu kayıtlarının olduğu görüldü.

Küçük'ün cep telefonu kayıtlarına ilişkin 30 Nisan 2006 tarihinde ise baz istasyonu verilerinin, ''İstanbul Dedeman İş Merkezi, Gayrettepe Ayazma ve Darphane''den, 1 Mayıs 2006'da ise İstanbul Capitol, Kışlaönü, Rum Mezarlığı, Nispetiye'den alındığı kaydedildi.

Mahkemeye daha önce gönderilen yazılarda ise Muzaffer Tekin'in 30 Nisan 2006'da Göztepe, Ziverbey Maltepe ve Pendik'te, Fikri Karadağ'ın Balıkesir'de, Rasim Görüm'ün Hendek'te olduğu belirtilmişti.

Yazılarda Danıştay saldırısı davasının sanıklarından Alparslan Aslan'ın 1 Mayıs 2006'da Dudullu ve Ümraniye'de, Osman Yıldırım'ın ise Ataşehir'de bir telefon görüşmesi yaptığı ifade edilmişti.AA

habervaktim