Kumarhane Baskını: 25 Gözaltı

Kumarhane Baskını: 25 Gözaltı

Kavacık'ta Bir İş Merkezinde Kumar Oynatıldığı İhbarını Alan Polis, Daha Önce de Aynı Gerekçeyle Basılan Adrese Operasyon Düzenledi. Oprerasyonda 10'u Kadın Toplam 25 Kişi Gözaltına Alındı.

Kavacık'ta bir iş merkezinde kumar oynatıldığı ihbarını alan polis, daha önce de aynı gerekçeyle basılan adrese operasyon düzenledi. Oprerasyonda 10'u kadın toplam 25 kişi gözaltına alındı.

Kavacık Çavuşbaşı Caddesi üzerinde bir plazanın 4. katında kumar oynatıldığı yönünde ihbar alan Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, söz konusu adrese gece 01.00 sularında baskın yaptı. Daha önce de aynı nedenle birkaç defa basılan adreste yapılan aramalarda 4 black jack, oyun kağıtları ve oyun pulları ele geçirildi. Kumar oynayanlar ve işletmecilerin de aralarında bulunduğu 10'u kadın 25 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar polis araçlarına bindirilirken, kameralarca görüntülenmemek için yüzlerini gizlemeye çalıştı. Polis araçlarına bindirilen 25 kişi haklarında Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapılmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. İşletmecinin savcılığa sevk edileceği, kumar oynayanlar ve çalışanlara da 14 TL para cezası kesileceği öğrenildi.

Polis yetkilileri, İstanbul'daki kumarhanelere yönelik operasyonların süreceğini bildirdi.

(CİHAN)