Lav silahının ne işi var???

Lav silahının ne işi var???

Savcılığın talimatına rağmen dinleme kayıtlarını yok etmeyen astsubayın cephaneliği bulundu: El bombaları, lav silahı, glock tabanca, mermiler...

Antalya’da astsubay Özgür Z’nin dayısı ile arkadaşının evinde el bombaları, lav silahı, Glock tabanca ve çok sayıda mermi bulundu.

Antalya’da yasal dinleme kayıtlarını savcılığın talimatına rağmen imha etmeyen İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli astsubay Özgür Z’nin evine operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan astsubayın Ulus Mahallesi’ndeki evinde yapılan aramada, 2 yıl önce yapılan dinleme kayıtlarıyla ilgili 150 CD ele geçirildi. Operasyonda astsubay Özgür Z’nin dayısı Ali Rıza Ç. ile ses ve ışık sistemleri şirketi sahibi arkadaşı H.Ş’nin evleri de arandı.

OPERASYONDAN GETİRDİM

İki ayrı evde Özgür Z’nin emanet bıraktığı silahlar ve mühimmat ele geçirildi. Astsubayın dayısı Ali Rıza Ç’nin evinde 5 el bombası, bir lav silahı ve aydınlatma fişeği, H.Ş’nin evinde ise Glock marka bir tabanca ile 19 mermi bulundu. İki zanlı da silahların astsubaya ait olduğunu söyledi. Silahların kendisine ait olduğunu itiraf eden astsubay Özgür Z, ifadesinde ‘Silah ve mühimmatı kendimi başarılı göstermek için daha önceki operasyonlardan getirdim’ dedi. Astsubay Özgür Z. ile dayısı Ali Rıça Ç’nin tutuklandı, H.Ş. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur