Mahkumlar firar etti

Mahkumlar firar etti

Her firarın ilginç öyküsü vardır ama böylesi ilk defa görülüyor. Kesinleşmiş 164 yıl hapis cezası olan mahkum, cezaevi yönetiminin Anıtkabir'e düzenlediği gezide bakın nasıl firar etti ve nerede nasıl yakalandı:

Ankara’da, hakkında 22 ayrı gasp suçundan kesinleşmiş 164 yıl 37 ay hapis cezası bulunan O.T. (17) ile silahlı tehdit suçundan 1 yıl 10 ay hapis cezası bulunan M.K.A. (17), cezaevi yönetiminin düzenlediği Anıtkabir gezisi sonrası firar etti.

İki genç Siteler’de yaşlı bir kadının çantasını alarak kaçmaya çalışırken yakalandı. 18 yaşından küçük suçluların tutulduğu Adalet Bakanlığı Ankara Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü yönetimi, çocuk mahkûmlar için 24 Şubat’ta Anıtkabir’e gezi düzenledi.

Ziyaret sonrası çocuk mahkûmların bindirildiği otobüs Eğitimevi Müdürlüğü’ne gitmek üzere yola çıktı. O.T. ve M.K.A., bir trafik lambasında yavaşlamasını fırsat bilerek otobüsün camını kırdı ve aşağı atlayarak kaçtı. O.T. ve M.K.A., 28 Şubat’ta Siteler’de yaşlı bir kadının çantasını yolda yürüdüğü sırada çalarak kaçmaya başladı. Polisler duruma müdahale etti. Kaçamayacaklarını anlayan O.T. ve M.K.A. teslim oldu.


Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :