Medya patronu Savcı Öz'e ifade verdi

Medya patronu Savcı Öz'e ifade verdi

Çukurova Grubu'nun patronu, işadamı Mehmet Emin Karamehmet, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'e "ifade sahibi" sıfatıyla ifade verdi.

Çukurova Grubu'nun patronu, Show TV, SKY TV ve Akşam gazetelerinin sahibi işadamı Mehmet Emin Karamehmet, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'e "ifade sahibi" sıfatıyla ifade verdi. Karamehmet'in ismi davanın tutuklu sanığı Levent Ersöz'ün ifadelerinde geçiyordu. İşadamının, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Şener Erguygur'un yönlendirmesiyle Ersöz'ü ziyaret ettiği ve Tuncay Özkan'ın işe iade edilmesinin konuşulduğu öne sürülüyordu.

Ergenekon soruşurmasını yürüten savcı Zekeriya Öz, 6.dalga operasyonda aranırken yurtdışına kaçan ancak 6 ay sonra tutuklanan eski Jandarma İstihbarat Daire Başkanı Levent Ersöz'ün ifadelerinde adı geçen işadamı Mehmet Emin Karamehmet'in ifadesine başvurdu. Karamehmet'in "ifade sahibi" sıfatıyla ifade verdiği ve gerek Levent Ersöz, gerekse Ersöz'ün ifadelerinden ortaya çıkan eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'u ziyaret etme nedenleri ile ilgili bilgisine başvurulduğu öğrenildi.

Ersöz, Tuncay Özkan'ın işe geri alınması için aracı oldu iddiası

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün ifadelerinde ses ve görüntü kaydı alınan kişiler arasında geçen Çukurova Grubu'nun sahibi Mehmet Emin Karamehmet'in 2003'de Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'u ziyaret ettikten sonra, Eruygur'un yönlendirmesiyle Levent Ersöz'ü makamında ziyaret etmesinden sonra görüşme kayıtları bir gazetede yayımlandı. Ardından görüşmelerin konusunun Tuncay Özkan olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Ersöz'ü ziyareti sırasında gerek ses gerekse görüntülü kaydı da alınan bankacılık, medya ve iletişim sektörlerinde yatırımları olan Karamehmet`i, Ersöz'ün de bir kez ziyaret ettiği ve Karamehmet'e "Komutanımızın selamı var" diyerek, şimdi Ergenekon sanığı olan Tuncay Özkan'ın Karamehmet Medya Grubu`ndaki görevine iadesini istediği de ileri sürüldü.

Kaynak:Haber Kaynağı