Mehmet Yılmaz yine medyaya yüklendi

Mehmet Yılmaz yine medyaya yüklendi

Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Mehmet Yılmaz yine medyaya yüklendi. Ona göre bazılarına haberler servis ediliyor... Evet yanlış duymadınız Mehmet Yılmaz'ın iddiası bu...


Ergenekon'la ilgili "soruşturmanın bütün detaylarını, hatta soruşturma kapsamında ileriki günlerde kimlerin tutuklanacağını AKP medyasından öğrendik." diyen Yılmaz ekledi:

"O gazetelerde çalışan muhabirler, bu haberleri kafalarından uydurmadılar. Bu haberler onlara servis edildi."

(***)

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Ergenekon soruşturması sırasında gizlilik hükümlerine riayet edilmediğini, bunun gereğini yapma görevinin de yargıya ait olduğunu söyledi. Biliyorsunuz, soruşturmanın bütün detaylarını, hatta soruşturma kapsamında ileriki günlerde kimlerin tutuklanacağını AKP medyasından öğrendik.

O gazetelerde çalışan muhabirler, bu haberleri kafalarından uydurmadılar.

Bu haberler onlara servis edildi.

Servisi yapanlar iki kurumun mensupları olabilir. Ya bunlardan biri ya da her ikisi: Savcılık veya Emniyet Müdürlüğü görevlileri!

Doğrusunu isterseniz, kişisel olarak savcılığın yürüttüğü bir soruşturmada gizliliği ihlal ederek bilgi sızdırabileceğine inanmak istemiyorum

Tutukluluk hali sona eren sanıklardan Yalçın Küçük serbest bırakıldıktan sonra şunu söyledi: "En acı nokta tutuklanmamdan itibaren ortada aktif bir savcılık makamı göremiyorsunuz, her şey emniyetin. Bu yepyeni bir durum ve çok garip!"

Yalçın Küçük'ün de dikkat çektiği gibi soruşturma, savcılıktan daha çok polis tarafından yürütülüyor gibi görünüyor. Bilgilerin de oradan gazetecilere sızdırılmış olması daha büyük bir ihtimal.

Ve bilgilerin nereden sızdırıldığını bulabilmek çok zor olmamalı. Gazetelerde yayımlanan haberlerin tarihi belli ve o tarihte bu bilgilere sahip olabilecek durumdaki emniyet görevlilerinin kimler olduklarını bulabilmek için insanın araştırmacı olmasına bile gerek yok.

Cemil Bey, yargıyı göreve çağırmadan önce hemen yanı başında oturan İçişleri Bakanı'na bunu söylemeli.

Ama belli ki o da polisin polisi soruşturmasından bir sonuç beklemiyor ki yargıyı göreve çağırıyor.

cafesiyaset