Memurun zam tarihi belli oldu

Memurun zam tarihi belli oldu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç memura ve internet medyasına müjdeyi verdi.

Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, memurun zamlı maaşlarını Ocak ayı içinde alacaklarını söyledi.

Arınç memurun ardıdan bir müjdede İnternet Medyası'na verdi. Arınç, İnternet Medyası Yasası'nın Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını söyledi

Başbakanlık Yeni Bina'daki Bakanlar Kurulu toplantısı 6,5 saat sürdü. Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklama yaptı ve gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İNTERNET MEDYASI YASASI

İnternet medyası yasasının Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı.

28 ŞUBAT SORUŞTURMASI

28 Şubat soruşturması Bakanlar Kurulu'nda konuşulmadı. İsimleri geçen kişilerle ilgili arama ve gözaltılar yapıldı. İlgililer hakim önüne çıktı. Davanın açılmasını müteakip değerlendirme yapmanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Davanın açılmasından sonra davranışımız belli olacak.

ANNAN PLANI VE SURİYE

Bildiğiniz gibi BM Genel Sekreterinin özel temsilcisi Annan TürkiyeI'yi ziyaret etti. Kampları ziyaret etmişti. Sayın Başbakanımızın bu kampları özel olarak ziyareti sözkonusu değil.

Dünden bu yana nispeten bir sükunet var. Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü'nün verilerine göre bugün 19 kişi öldü.

Geçen Mart ayından bu yana yaşanan acı olayları engellemek için Suriye yönetimi hiçbir sözünü tutmamıştır. Dolayısıyla Annan Planı'na karşı da 10 Nisan sözü itibariyle verilen sözlerin tekrar tutulmayacaağını Başbakanımız söylemişti. Bugün yaşananlarda bu sözün tutulmadığını gösteriyor.

MEHMET AĞAR'A HAPİS CEZASI

Bu konu Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelmez. Bu yargısal bir işlemdir. Buna karşı hukuki yollar neyse bunu sayın Ağar çok iyi bilir.

MEMUR ZAMMI

Kanun yürürlüğe girdi. Anayasa değişikliğinden sonra ilk defa toplu görüşme değil, toplu sözleşme yapılacka. Bunun usül ve esaslarıda bu kanunla belirlenecek. Uyuşmazlık halinde de uyuşmazlık Kurulu'nun kimlerden teşekkül edileceği biliniyor. Bunlara atama yapılması lazım. Bu konuda Bakanlar Kurulu çalışma yapacak. Hükümet bu konuda olumlu çalışmalar yaptı. Ocaktan itibaren zamlı maaşları alacaklar.
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.