MEVLANA FİLMİ GELİYOR

MEVLANA FİLMİ GELİYOR

Ünlü yönetmen ve yapımcı Sinan Çetin, Hindistan'ın film merkezi Bollywood'da yaptığı açıklamada Hint-Türk yapımı bir Mevlana filmi çekeceğini söyledi.

 

Hindistan'ın film merkezi Bollywood'da'un da bulunduğu Mumbai şehrinde basına röportaj veren Sinan çetin, Hindistan'da her güne 2.5 film çekildiğini, film sektörünün çok canlı ve herkesin izlemesi için biletlerin ucuz tutulduğunu söyledi. Tezatlar ülkesi olan Hindistan'da çok fakir olduğunu gibi, çok zenginin de bulunduğunu dile getiren Çetin, Hint ve Türk seyircilerinin aynı duygularda olduklarını gözlemlediğini söyledi.

Tecrübe etmek için Yeni Delhi'de sinemaya da gittiğini söyleyen Çetin, Hintli seyircilerin filmleri izlerken kendilerinden geçtiklerini, müzik ve danslara eşlik ederek kendilerini filmin içine attıklarını aktardı. "Hintliler zamanlarının büyük bir kısmını sinemada geçiyorlar ve ayrıca dine de büyük önem veriyorlar" diyen Çetin, insanların dinle ve sinema ile hayat geçirdiklerini vurguladı.

Hindistan'ın önde gelen filmcileri, reklamcıları ve animasyoncuları ile irtibata geçerek görüştüklerini de dile getiren ünlü yönetmen, kısa sürede Türk-Hint yapımı bir çok projenin hayata geçeceğini ve bunlardan ilkinin iki ülke için de ortak değer olan Mevlana Celaleddini Rumi filmi olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu projeye büyük destek olduğunu dile getiren Çetin, "İşin başındayız fakat inşallah iyi sonuçlarını göreceğiz" dedi.

(CİHAN)

Etiketler :